Неділя Квітна. Вхід Господній у Єрусалим

Тема номера

Субота, 11 квітня 2009, 03:29

Коротка історія 

Празник торжественного в'їзду Ісуса Христа до Єрусалима належить до найдавніших празників у Східній Церкві. Свідчення про його святкування сягають III століття. Святкування цього празника почалося в Єрусалимі і невдовзі стало празником усієї Східної Церкви. 

Сильвія Аквітанська у щоденнику свого паломництва святими місцями детально описує, як відбувався цей празник у Єрусалимі в IV столітті. Там читаємо, що вірні Єрусалима щорічно намагалися наново переживати подію Христового в'їзду до Єрусалима так, як вона відбулася перший раз. У Квітну неділю, після ранішніх відправ у храмі Божого Гробу, вірні збиралися близько першої години пополудні на Оливній Горі коло церкви Христового Вознесення. Сюди приходив єпископ з дияконами, і коли збирався народ, співали різні гімни і псалми та читали зі святого Євангелія про подію Христового в'їзду до Єрусалима. Приблизно через дві години, коли вже всі зійшлися, починався величавий похід-процесія в сторону Єрусалима. Під час процесії і старші, й діти, несучи пальмові чи оливкові галузки співали гімни і псалми, що закінчувалися окликами: "Благословен, хто йде в ім'я Господнє". Похід замикав єпископ із своїми помічниками. І він, подібно як Христос, їхав на осляті. Процесія ішла через місто аж до храму Божого Гробу. Торжество закінчувалося відправою вечірні.

Add a comment

Читати далі: Неділя Квітна. Вхід Господній у Єрусалим

   

Поезія Ольги Євдокимової

Митецька сторінка

Четвер, 09 квітня 2009, 23:14

Благовіщання


Той білий янгол золотим дощем
Розпорошив твої цнотливі мрії.
І сумніву інтуїтивний щем...
,,Щаслива поміж женами, Маріє!"

Add a comment

Читати далі: Поезія Ольги Євдокимової

   

Професія акушера в контексті свята Благовіщення

Україна

Середа, 08 квітня 2009, 21:07

Принести радість Благовіщення людям, чия професія несе в собі покликання служити життю людини від перших днів, є важливим завданням євангелізації в імені Церкви. У Свято Благовіщення о. Олександр (Приліп) і д-н Костянтин Пантелей відвідали три жіночі консультації, що розташовані у Дніпровському та Деснянському районах Києва.У цих закладах відбувається співпраця УГКЦ з медперсоналом для ведення школи відповідального батьківства. Співпраця у вперше почалася 2001 року і плідно триває і по нині. Заняття веде д-н Костянтин.

Add a comment

Читати далі: Професія акушера в контексті свята Благовіщення

   

Сторінка 1295 з 1363

катехизм

Молитва св. Папи Івана Павла ІІ за Україну в церкві св. Миколая на Аскольдовій Могилі

«О Всеблагая Діво Маріє, Зарваницька Богородице, дякую Тобі за ласку перебування на київській землі, з якої світло Євангелія поширилося по всій Україні. Тобі, Мати Божа і Мати Церкви, перед Твоєю чудотворною іконою віддаю у руки мою апостольську подорож в Україну.

Пресвята Мати Божа, покрий Твоїм Материнським Покровом усіх християн, чоловіків та жінок доброї волі, які живуть у цій великій країні. Провадь їх до Свого Сина Ісуса, Який для всіх є Дорогою, Правдою і Життям. Амінь».

редакційна колегія


  • ПОЖЕРТВА

реквізити парафії для пожертв:

РГ УГКЦ Парафії Св Миколая на Аскольдовій Могилі,

код: 20051904 Ощадбанк АТ,

iban:  UA543226690000026003300218570





http://askoldova-mohyla.org/uk/

 

Офіційний сайт жіночого вокального ансамблю "Аніма" УГКЦ св. Миколая Чудотворця на Аскольдовій Могилі

 http://anima.askoldova-mohyla.org/