Спадщина кирило-мефодіївської традиції

Тема номера

Субота, 13 вересня 2008, 14:37

Кирило і МефодійСпадщина кирило-мефодіївської традиції, жива серед русинів-українців від початку їхньої християнізації, плодоносила з тривалими цінностями й пам'ятками культури спочатку в часах Київської Русі, опісля в період діяльності київського Кирило-Мефодіївського братства в 1845-1847 роках, а потів під час апостольської прощі Івана Павла ІІ в Україну в 2001 році[29], а також під час помаранчевої революції 2004 року.   Add a comment

Читати далі: Спадщина кирило-мефодіївської традиції

   

Свято святого Йосафата на вільнюській землі

Історичні постаті у християнстві

Понеділок, 11 лютого 2008, 16:08

З великим зворушенням відвідуєте, особливо вперше, монастир св.Трійці Отців Василіян у Вільнюсі (стара назва Вільно), звідки починав своє освячення і монаший подвиг святий священомученик Йосафат. Коли вдивляєтеся у вікна келії, в якій він проживав та відвідуєте храм, в якому він молився,то мимоволі перед Вами невимовно постає постать великого українського святого, уродженця волинської землі св.Йосафата.

Храм стоїть ще правда в руїні, та в боковій великій каплиці вже з часів незалежності Литви і України та й виходу УГКЦ з катакомб, ведуться Богослуження для невеликої громади греко-католиків, здебільшого вихідців з України. Монаший подвиг тут здійснюють тепер послідовники св.Йосафата преподобний о.Павло Яхимець ЧСВВ який з самого початку повернення святині її власникам Отцям Василіянам, працює для віднови та розбудови цієї святині та монастиря, а тепер йому допомагають преп.о.Натанаїл Штурмак та брат Терентій Тертула.

Add a comment

Читати далі: Свято святого Йосафата на вільнюській землі

   

Інформаційна довідка

Четвер, 12 жовтня 2006, 12:26

Іфно

Add a comment
   

Сторінка 1364 з 1365

катехизм

Молитва св. Папи Івана Павла ІІ за Україну в церкві св. Миколая на Аскольдовій Могилі

«О Всеблагая Діво Маріє, Зарваницька Богородице, дякую Тобі за ласку перебування на київській землі, з якої світло Євангелія поширилося по всій Україні. Тобі, Мати Божа і Мати Церкви, перед Твоєю чудотворною іконою віддаю у руки мою апостольську подорож в Україну.

Пресвята Мати Божа, покрий Твоїм Материнським Покровом усіх християн, чоловіків та жінок доброї волі, які живуть у цій великій країні. Провадь їх до Свого Сина Ісуса, Який для всіх є Дорогою, Правдою і Життям. Амінь».

редакційна колегія


  • ПОЖЕРТВА

реквізити парафії для пожертв:

РГ УГКЦ Парафії Св Миколая на Аскольдовій Могилі,

код: 20051904 Ощадбанк АТ,

iban:  UA543226690000026003300218570

http://askoldova-mohyla.org/uk/

 

Офіційний сайт жіночого вокального ансамблю "Аніма" УГКЦ св. Миколая Чудотворця на Аскольдовій Могилі

 http://anima.askoldova-mohyla.org/