Головна

Пастирський лист римо-католицького єпископату з нагоди річниці Голодомору

ПАСТИРСЬКИЙ ЛИСТ
до вірних латинського обряду з нагоди річниці Голодомору в Україні


Дорогі Брати і Сестри!

Цього року відзначаємо 75-ту річницю трагічних подій штучного голоду в Україні в 1932-1933 роках. Цим Пастирським Листом прагнемо нагадати усім про цю болісну сторінку в нашій спільній історії. Вшановуючи чергову річницю української трагедії, згадуємо мільйони українців, поляків, росіян і представників інших народів, які внаслідок примусової колективізації загинули від голоду на теренах України, над Волгою, передгір'ях Кавказу та інших частинах колишнього Радянського Союзу, що залишило глибокий слід у свідомості наступних поколінь.До теперішнього дня багато держав, в тому числі Ватикан, визнали, що голод в Україні був злочином проти людства. Також і Католицька Церква в Україні вже багато років жертвує свої молитви до Бога за всіх померлих від голоду. Церква завжди захищає свободу і добро кожної людини.

У наших молитвах пам'ятаємо про всі тогочасні жертви, скривджені родини, дітей, молодь. Пам'ятаючи про ті минулі роки, благаймо Господа, щоби захистив нас і нашу країну від подібних подій у майбутньому.

Священики нехай 22 листопада організують спільні молитви за усіх померлих від голоду в 1932-33 роках, а вас, дорогі вірні, заохочуємо до якомога чисельної участі в цих богослужіннях. Увечері під час спільної молитви в сім'ях запалімо свічки у вікнах як знак солідарності з усіма вірними.

Нехай добрий Бог у своєму безмежному милосерді зачислить до грона спасенних усіх померлих під час Голодомору в Україні, а нас живих обдарує своїм щедрим благословенням. „Від голоду, вогню і війни спаси нас, Господи.

З пастирським благословенням,

Арх. Мечислав Мокшицький
Голова Конференції
Римо-Католицьких Єпископів України

катехизм

Молитва св. Папи Івана Павла ІІ за Україну в церкві св. Миколая на Аскольдовій Могилі

«О Всеблагая Діво Маріє, Зарваницька Богородице, дякую Тобі за ласку перебування на київській землі, з якої світло Євангелія поширилося по всій Україні. Тобі, Мати Божа і Мати Церкви, перед Твоєю чудотворною іконою віддаю у руки мою апостольську подорож в Україну.

Пресвята Мати Божа, покрий Твоїм Материнським Покровом усіх християн, чоловіків та жінок доброї волі, які живуть у цій великій країні. Провадь їх до Свого Сина Ісуса, Який для всіх є Дорогою, Правдою і Життям. Амінь».

редакційна колегія


  • ПОЖЕРТВА

реквізити парафії для пожертв:

РГ УГКЦ Парафії Св Миколая на Аскольдовій Могилі,

код: 20051904 Ощадбанк АТ,

iban:  UA543226690000026003300218570

http://askoldova-mohyla.org/uk/

 

Офіційний сайт жіночого вокального ансамблю "Аніма" УГКЦ св. Миколая Чудотворця на Аскольдовій Могилі

 http://anima.askoldova-mohyla.org/