Головна

Вшанування мощей покровителя українського народу св. Йосафата Кунцевича

25 листопада в день памяті святого священомученика Йосафата Кунцевича, у каплиці чоловічого монастиря «Воплоченого Слова» при парафії святих Кирила і Методія у Крихівцях-Долині, відбулося загальне (публічне) вшанування мощей святого, які адміністратор парафії о. Йосафат Бойко, ВС, привіз з Риму, де мощі перебувають у базиліці св. Петра.

У каплиці знаходяться мощі першого ступеня 14 святих, які виставляються для загального вшанування у дні пам'яті святих протягом літургійного року. До першого ступеня належать частинки з тіл святих (переважно з костей - "ex ossibus"). До другого ступеня мощей належать речі користовані святими (наприклад, вервиця чи біблія) і до третього - тканина, яка доторкалась тіла чи костей святого і яка переважно розповсюджується з різними іконками чи образками.

Про цей день було повідомлено у газетах, стаття у «Галицькому кореспонденті» за 6 листопада, написана журналістом Тарасом Прохаськом, у недільній радіо програмі «Поклик віри» та у парафіях.

По обіді священики сповідали, відтак Акафіст та Молебень до святого покровителя, а опісля Божественна Літургія, у якій о. Йосафат пояснив цінність вшановування мощей, як на це здорово має дивитись християнин, щоби не впадати у крайнощі: не переоцінювати роль мощей та не зневажати їх чи нехтувати ними. З отцем адміністратором співслужили отці Софрон Зелінський, Григорій Богацький, Василь Харкавий та Федір Бойко. Після Літургії відбулося виставлення мощей та благословення ними кожного зокрема, випрошуючи заступництва святого для кожного та всіх наших українських родин.

 

Прес-служба «Воплоченого Слова»

За матеріалами: http://www.ugcc.org.ua/

катехизм

Молитва св. Папи Івана Павла ІІ за Україну в церкві св. Миколая на Аскольдовій Могилі

«О Всеблагая Діво Маріє, Зарваницька Богородице, дякую Тобі за ласку перебування на київській землі, з якої світло Євангелія поширилося по всій Україні. Тобі, Мати Божа і Мати Церкви, перед Твоєю чудотворною іконою віддаю у руки мою апостольську подорож в Україну.

Пресвята Мати Божа, покрий Твоїм Материнським Покровом усіх християн, чоловіків та жінок доброї волі, які живуть у цій великій країні. Провадь їх до Свого Сина Ісуса, Який для всіх є Дорогою, Правдою і Життям. Амінь».

редакційна колегія


  • ПОЖЕРТВА

реквізити парафії для пожертв:

РГ УГКЦ Парафії Св Миколая на Аскольдовій Могилі,

код: 20051904 Ощадбанк АТ,

iban:  UA543226690000026003300218570

http://askoldova-mohyla.org/uk/

 

Офіційний сайт жіночого вокального ансамблю "Аніма" УГКЦ св. Миколая Чудотворця на Аскольдовій Могилі

 http://anima.askoldova-mohyla.org/