Головна

Празник св. Климента Папи у філії УКУ в Римі

Урочистості з нагоди празника св. Климента Папи відбулися 8 грудня 2008 року в приміщенні філії Українського католицького університету в Римі, яка тепер має назву Інституту св. Климента Папи.

Український католицький університет, що його 1963 року заснував у Римі Патріарх Йосиф (Сліпий), своїм покровителем мав цього святого Папу, який загинув як мученик на українських землях ще у І столітті. За часів Патріарха Йосифа цей празник дуже урочисто святкували, запрошуючи високих церковних достойників, наукову еліту, священиків, монахів і монахинь та питомців семінарій. На цих урочистостях св. п. Патріарх Йосиф завжди підкреслював важливість УКУ для розвитку і зростання української богословської думки, для виховання свідомого кліру й духовенства, а в майбутньому - й для вишколу мирян, які б мали творити громадянське суспільство.

З поверненням незалежності Українській державі УКУ було перенесено до Львова. Колишні його студенти, а тепер вже професори й доктори, священики й монахи скерували свої зусилля на віднову цього університету в Україні. А те, що було в Римі, припинило свою діяльність - та не занепало, бо збереглася безцінна бібліотека, музей, а найголовніше - собор Святої Софії Премудрості Божої.

На празнику св. Климента Папи зібралися випускники УКУ в Римі та УКУ у Львові, які перебувають на вищих студіях в Італії, а також працівники університету, які з цієї нагоди прибули до Рима. За давнім звичаєм, свято проходило під гаслом «Істина і любов до науки собирає в розсіянні сущих», а метою зустрічі було відновити діяльність Інституту св. Климента Папи та оживити його приміщення.

Вранці урочисто відслужили Божественну Літургію, яку очолив Блаженніший Любомир та співом супроводив хор колегії Покрову Пресвятої Богородиці, а після обіду розпочали наукову конференцію. На запрошення відгукнулися всі монаші чини і згромадження нашої Церкви, отці Єзуїти - працівники і викладачі Папського Східного інституту, працівники Радіо Ватикану, священики і миряни, а також представники посольств України у Ватикані та Італії. Відчуття урочистості створював струнний квартет, у репертуар якого входили відомі твори класичної музики.

Конференцію розпочали молитвою та словом Блаженнішого Любомира, а далі довголітній ректор УКУ в Римі, соратник і близький співпрацівник св. п. Патріарха Йосифа, отець-доктор Іван Музичка виступив із доповіддю «Особа св. Климента Папи на основі його Послання до Коринтян». Опісля слово мав теперішній ректор УКУ отець-доктор Борис Ґудзяк. Його промова стосувалася викликів нового часу, довір'я один до одного, прозорості праці та прохання співпраці між нашими церковними установами. Наступне слово виголосив теперішній голова Товариства святої Софії і президент Інституту екуменічних студій УКУ отець-доктор Іван Дацько. Він запропонував конкретні дії для віднови Інституту св. Климента Папи і подальшої його діяльності: говорив, зокрема, про організацію літніх шкіл, курсів, студентських семінарів, україномовних і міжнародних конференцій. Отець Іван також нагадав присутнім про знаменні події нашої Церкви, які ми будемо відзначати наступного року: 25-ту річницю смерті Патріарха Йосифа, 40-ліття посвячення собору Святої Софії та 65-ту річницю смерті Митрополита Андрея. Він закликав усіх присутніх до співпраці. Завершилася конференція молитвою, яку продовжив Молебень до Пресвятої Богородиці в соборі св. Софії.

Свято минуло, поставивши перед нами багато нових завдань і викликів. І вони потребуватимуть зусиль, молитви, доброї волі й коштів, щоб «собирати в розсіянні сущих» тих, які люблять науку й шукають істину.

Оксана Рибак

За матеріалами: http://www.ugcc.org.ua/

катехизм

Молитва св. Папи Івана Павла ІІ за Україну в церкві св. Миколая на Аскольдовій Могилі

«О Всеблагая Діво Маріє, Зарваницька Богородице, дякую Тобі за ласку перебування на київській землі, з якої світло Євангелія поширилося по всій Україні. Тобі, Мати Божа і Мати Церкви, перед Твоєю чудотворною іконою віддаю у руки мою апостольську подорож в Україну.

Пресвята Мати Божа, покрий Твоїм Материнським Покровом усіх християн, чоловіків та жінок доброї волі, які живуть у цій великій країні. Провадь їх до Свого Сина Ісуса, Який для всіх є Дорогою, Правдою і Життям. Амінь».

редакційна колегія


  • ПОЖЕРТВА

реквізити парафії для пожертв:

РГ УГКЦ Парафії Св Миколая на Аскольдовій Могилі,

код: 20051904 Ощадбанк АТ,

iban:  UA543226690000026003300218570

http://askoldova-mohyla.org/uk/

 

Офіційний сайт жіночого вокального ансамблю "Аніма" УГКЦ св. Миколая Чудотворця на Аскольдовій Могилі

 http://anima.askoldova-mohyla.org/