Головна

Перший європейський православно-католицький форум про родину

11 - 14 грудня у місті Тренто (Італія) проходив Перший європейський православно-католицький форум на тему: "Сім'я - добро для людства". У форумі взяли участь представники Римо-Католицької та Православних Церков Європи. Всього - близько 30 учасників.

Від РКЦ у форумі взяли участь: Петер Кардинал Ердьо, президент Ради Єпископських Конференцій Європи (Consilium Conferentiarum Episcoporum Europae (CCEE)), Владика Тадеуш Кондрусевич, Архиєпископ Мінський та Могильовський, Владика Паоло Пецці, Архиєпископ архиєпархії Мати Божої в Москві, Монсіньйор Гжегош Кащак, секретар Папської Ради у справах родини, та інші. Православні Церкви були представлені такими учасниками: Владика Іларіон (Алфеєв) від Російської Православної Церкви, архимандрит Арсеніос (Кардамакіс) від Вселенської Патріархії, Владика Андон (Мердані) від Автокефальної Православної Церкви Албанії, Владика Сілуан від Румунської Православної Церкви та інші.

До участі у форумі, як експерта та представника Греко-Католицьких Церков Європи було запрошено о. Юрія Коласу, священика Львівської архиєпархії УГКЦ, який на даний момент є викладачем в Інтернаціональному богословському інституті родини в Австрії. В одному з пленарних засідань о. Юрій представив доповідь на тему: "Релігійне виховання в родині". Також він взяв активну участь у всіх дискусіях та був запрошений до робочої групи для опрацювання спільного положення про родину, яке об'єднало позиції Католицької та Православних Церков. Даний документ містить узгоджену позицію щодо природи та сакраментальності подружжя, місії сім'ї в сучасній Європі, рекомендації і вимоги, звернені до політиків та суспільних діячів Європи. За рекомендацією о. Коласи, у спільне положення було внесено пункти про освіту та виховання дітей, суспільне визнання гідності материнства та трагічні наслідки вимушеної міграції для родин в Європі XXI століття, яка спричинена пошуком засобів для існування.

"Перший європейський православно-католицький форум виявив надзвичайно унікальний досвід побудови братерських стосунків поміж Церквами. Переймаючись станом сім'ї та родини у сучасній Європі, Католицька та Православні Церкви тісно об'єднались у спільній праці для майбутнього людства. Цей досвід заохотив президента CCEE Петера Кардинала Ердьо до організації наступних зустрічей, де б католики та православні мали можливість обговорювати спільні виклики сучасного суспільства", - у коментарі для Департаменту інформації зазначив о. Юрій Коласа. За його словами, у одній з приватних розмов Кардинал Ердьо зазначив, що присутність представників Греко-Католицьких Церков на таких зустрічах є надзвичайно важливою.

Департамент інформації УГКЦ

За матеріалами: http://www.ugcc.org.ua/

катехизм

Молитва св. Папи Івана Павла ІІ за Україну в церкві св. Миколая на Аскольдовій Могилі

«О Всеблагая Діво Маріє, Зарваницька Богородице, дякую Тобі за ласку перебування на київській землі, з якої світло Євангелія поширилося по всій Україні. Тобі, Мати Божа і Мати Церкви, перед Твоєю чудотворною іконою віддаю у руки мою апостольську подорож в Україну.

Пресвята Мати Божа, покрий Твоїм Материнським Покровом усіх християн, чоловіків та жінок доброї волі, які живуть у цій великій країні. Провадь їх до Свого Сина Ісуса, Який для всіх є Дорогою, Правдою і Життям. Амінь».

редакційна колегія


  • ПОЖЕРТВА

реквізити парафії для пожертв:

РГ УГКЦ Парафії Св Миколая на Аскольдовій Могилі,

код: 20051904 Ощадбанк АТ,

iban:  UA543226690000026003300218570

http://askoldova-mohyla.org/uk/

 

Офіційний сайт жіночого вокального ансамблю "Аніма" УГКЦ св. Миколая Чудотворця на Аскольдовій Могилі

 http://anima.askoldova-mohyla.org/