Головна

Українська колядка у Римі

Сьогодні українські колядки та різдвяні літургічні співи лунають також і у різних частинах Риму. Адже за григоріянським календарем свята в Римі відзначають Сестри Служебниці Непорочної Діви Марії, Сестри Василіянки з Генерального Дому, Отці Василіяни, Українські Папські Колегії. Згадані спільноти вчора збиралися за свят-вечірніми столами, а сьогодні у каплицях відправлено різдвяні богослуження. У церкві Христа Царя, що при Генеральному Домі Отців Василіян, у різдвяній Божественній Літургії взяли участь численні миряни, яких доля закинула на чужину. Користаючи з тієї нагоди, що святкові дні в Італії є вихідними, натомість, 7 січня вже розпочинаються робочі будні, багато вірних у ці дні намагаються взяти участь у богослуженнях.


Протягом кількох тижнів на площі святого Петра у Ватикані часто звучать українські колядки. Протягом дня перед різдвяним вертепом на площі постійно збираються місцеві жителі та паломники, щоб помолитися. Серед них чимало українців, які перебувають у Римі на заробітках. Час від часу на площі з'являються ентузіасти, які починають колядувати. І ще до закінчення першої пісні в єдиний спів збираються десятки, а навіть - сотні голосів. І вже наступна колядка звучить могутнім хором.

На очах бринять сльози, а думки з чужини линуть до рідних домівок. Вдивляючись у Немовля у яслах, не одна мама підносить молитву до Бога, згадуючи про свою дитину, яку нещодавно, а може й давно, залишила вдома, шукаючи на чужині можливості покращити умови життя. Маючи перед очима Пресвяту Родину, кожен згадує про родинний затишок, якого так не вистачає, коли перебуваєш далеко від дому. А зрештою, кожна колядка пробуджує найкращі спогади з дитинства, бо, без сумніву, зимові свята - найочікуваніша і найрадісніша подія кожного року. Тож підноситься разом з піснею молитва до Всемогутнього Бога, що прийшов у наш світ, щоб кожному подарувати щастя. Вічне щастя. І хто знає, можливо до цієї молитви приєднується і Вселенський Архиєрей, бо не виключено, що могутня коляда підноситься і до вікон його бібліотеки, звідки він щонеділі благословляє паломників, зібраних на площі.

За матеріалами: http://www.radiovaticana.org/

катехизм

Молитва св. Папи Івана Павла ІІ за Україну в церкві св. Миколая на Аскольдовій Могилі

«О Всеблагая Діво Маріє, Зарваницька Богородице, дякую Тобі за ласку перебування на київській землі, з якої світло Євангелія поширилося по всій Україні. Тобі, Мати Божа і Мати Церкви, перед Твоєю чудотворною іконою віддаю у руки мою апостольську подорож в Україну.

Пресвята Мати Божа, покрий Твоїм Материнським Покровом усіх християн, чоловіків та жінок доброї волі, які живуть у цій великій країні. Провадь їх до Свого Сина Ісуса, Який для всіх є Дорогою, Правдою і Життям. Амінь».

редакційна колегія


  • ПОЖЕРТВА

реквізити парафії для пожертв:

РГ УГКЦ Парафії Св Миколая на Аскольдовій Могилі,

код: 20051904 Ощадбанк АТ,

iban:  UA543226690000026003300218570

http://askoldova-mohyla.org/uk/

 

Офіційний сайт жіночого вокального ансамблю "Аніма" УГКЦ св. Миколая Чудотворця на Аскольдовій Могилі

 http://anima.askoldova-mohyla.org/