Головна

Підсумок Послання Вселенського Архиєрея Венедикта XVI з нагоди Всесвітнього Дня мігранта та біженця

Сьогодні, 18 січня 2009 р., Вселенська Церква вже 95 з черги раз відзначає Всесвітній День мігрантів та біженців. З цієї нагоди Папа Венедикт XVI скерував до вірних окреме послання. Оскільки триває відзначення Року святого Павла, тема цьогорічного папського звернення звучить: «Святий Павло - мігрант і Апостол Народів».


На початку свого послання Папа зазначив, що й святий Павло був вихідцем з єврейської емігрантської сім'ї, що проживала в м. Тарсі у Малій Азії, та був вихований у єврейській та греко-римській культурах. Будучи ревним послідовником традиції своїх предків і не відрікаючись від них, після зустрічі з Ісусом на дорозі до Дамаску, Савло без зволікання присвятив своє життя новій місії. Під проводом Святого Духа він усім звіщав Євангеліє, не дивлячись на національну чи культурну приналежність. Його життя та проповідь були спрямовані на те, щоб спричинитися до того, аби усі пізнали та полюбили Ісуса, адже у Ньому всі народи покликані стати одним Божим людом.Венедикт XVI звернув увагу на те, що саме таким сьогодні, в епоху глобалізації, є завдання Церкви і кожного охрищеного. Це місія, яка також скерована і до різного роду мігрантів - студентів, іммігрантів, біженців, переселенців, включаючи жертви сучасних форм рабства та торгівлі людьми. «Також сьогодні пропонується вістка спасіння, із тим же наставленням, як і Апостола Народів, зважаючи на різні суспільні та культурні ситуації, і на особливі труднощі кожного, хто несе на собі наслідки умов мігранта чи подорожуючого», - пише Папа, закликаючи кожну християнську спільноту проявляти апостольську ревність, за прикладом Святого Павла, який задля звіщення спасаючої любові Отця, став «слабким для слабких... всім для усіх, щоб спасти бодай кількох» (1 Кор 9,22). «Нехай його приклад буде також для нас стимулом стати солідарними з цими нашими братами і сестрами та в кожному куточку світу і будь-якими засобами поширювати мирне співжиття між різними народностями, культурами та релігіями», - зазначив Венедикт XVI.

Святий Павло проповідував Церкву як відкриту для всіх, яка складається з віруючих, без поділу на культури і раси, де кожен охрищений є живим членом єдиного Містичного Христового Тіла. У таких обставинах братерство і радісна підтримка інших набувають особливого виміру, і чим більше спільнота з'єднана з Христом, тим більше стає відкритою до ближнього, відкидаючи осуд та зневагу.

Венедикт XVI закликає, щоб цьогорічне відзначення Всесвітнього Дня мігранта та біженця стало для кожної людини спонукою у повноті без і дискримінації переживати братерську любов, усвідомлюючи, що кожен, хто потребує нас, є нашим ближнім і ми можемо йому допомогти. «У любові зібрана уся євангельська вістка і справжні Христові учні пізнаються за взаємною любов'ю до ближніх та відкритістю на прийняття інших», - зазначив Папа.

За матеріалами: http://www.radiovaticana.org/

катехизм

Молитва св. Папи Івана Павла ІІ за Україну в церкві св. Миколая на Аскольдовій Могилі

«О Всеблагая Діво Маріє, Зарваницька Богородице, дякую Тобі за ласку перебування на київській землі, з якої світло Євангелія поширилося по всій Україні. Тобі, Мати Божа і Мати Церкви, перед Твоєю чудотворною іконою віддаю у руки мою апостольську подорож в Україну.

Пресвята Мати Божа, покрий Твоїм Материнським Покровом усіх християн, чоловіків та жінок доброї волі, які живуть у цій великій країні. Провадь їх до Свого Сина Ісуса, Який для всіх є Дорогою, Правдою і Життям. Амінь».

редакційна колегія


  • ПОЖЕРТВА

реквізити парафії для пожертв:

РГ УГКЦ Парафії Св Миколая на Аскольдовій Могилі,

код: 20051904 Ощадбанк АТ,

iban:  UA543226690000026003300218570

http://askoldova-mohyla.org/uk/

 

Офіційний сайт жіночого вокального ансамблю "Аніма" УГКЦ св. Миколая Чудотворця на Аскольдовій Могилі

 http://anima.askoldova-mohyla.org/