Заклик громадян Європи з нагоди виборів до Європарламенту у червні 2009 року
П'ятниця, 27 березня 2009, 18:03
Під час круглого столу в Брюсселі, 1 квітня цього року, члени європейської робочої групи «Ініціативи християн Європи (ІХЄ)» (www.initiative-ixe.eu) представлять «Заклик громадян Європи з нагоди виборів до Європарламенту у червні 2009 року». У цьому документі християни різних конфесій пропонують шляхи подолання кризи та відповіді на виклики сьогодення завдяки більш об'єднаній, більш солідарній, більш відкритій до світу Європі. В Україні представником ІХЄ є Інститут екуменічних студій Українського Католицького Університету.
Члени ІХЄ закликають якомога швидше ввести в дію положення Лісабонського договору, оскільки він підвищує ефективність та демократичну легітимність Євросоюзу, і тому надає Європі здатність прийняти три головні, на думку ІХЄ, виклики сучасності: глобалізація, кліматичні зміни, демографічна еволюція.
Повідомили в Інституті екуменічних студій
Додаток:
Важливі витяги із документа ІХЄ:
1. Далеко не всі скористалися з плодів росту глобалізації комерційних та фінансових зв'язків. Насправді кожен може сьогодні спостерігати слабкість системи, де домінує нестримне зростання числа фінансових інструментів, позначене браком регулювання, прозорості та відповідальності діючих осіб. Щоб уникнути подібної нерівноваги, ми повинні поставити економіку на службу людині та всім людям. Що означає надати більшої ваги людській праці, сприяти підприємництву та відновити роль держави як охоронця загального інтересу.
2. Відбуваються значні кліматичні зміни, наслідки для майбутніх поколінь є очевидними. Промислово розвинуті країни та інші, слідуючи за ними, все ще застосовують методи продукування та спосіб життя, які ведуть до нестримної експлуатації наявних ресурсів. Кліматичні зміни, такі як бурі, повені чи засуха, в першу чергу торкаються бідних країн та розпалюють конфлікти з приводу доступу до їжі та води. Відтак визнано, що опанувати даною ситуацією можна лише шляхом переорієнтації економічного зростання з метою зменшення енергоспоживання і, більш загально, невідновних природних ресурсів.
3. Третім великим викликом, з яким зустрілася більшість країн Європи, є демографічний виклик, причинами якого є водночас старіння та зменшення нашого населення. Відповіді на ці виклики передбачають передовсім посилення уваги до добробуту сімей, вразливих клітин наших суспільств, та до добробуту молодих поколінь. Мова йде про те, щоб створити умови для реалізації своє покликання до батьківства і поєднання родинного та професійного життя.
«Євангеліє та традиції, що опираються на нього, пропонують нам розпізнати ці знаки часу, які запрошують змінити наше життя, щоб прийшло більш людяне суспільство, яке б поважало добробут усіх. Лише об'єднана Європа зможе відповісти на сучасні виклики, виражаючи свої глибокі цінності солідарності, справедливості та миру у світі. Усвідомимо свою особисту відповідальність у європейській розбудові», стверджують члени ІХЄ.
Контактна особа: Світлана Ярошенко
тел.: +38 050 71 58 222
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду
За матеріалами: http://www.ugcc.org.ua/