Головна

Вшанування довголітньої праці милосердя для ув’язнених.

Міжнародна Католицька Комісія В'язничного Душпастирства (ICCPPC) нещодавно відзначила служіння десятьох представників Української Греко-Католицької Церкви у пенітенціарному душпастирстві.

Квітної неділі після Божественної Літургії відбулося урочисте нагородження настоятеля церкви Св. Миколая Чудотворця на Аскольдовій Могилі, митрофорного протопресвітера о. Ігора Онишкевича та пані Марти Бліхар за понад 15 літнє провадження Служби милосердя для ув'язнених жінок та харитативний супровід їх та їхніх родин. На доручення преосвященнішого Михаїла (Колтуна), єпископа Сокальсько-Жовквівського, керівника Відділу УГКЦ з питань душпастирства у силових структурах України, нагороди вручив диякон Костянтин Пантелей, референт з душпастирства у пенітенціарній системі України.

Високу відзнаку Міжнародної Католицької Комісії В'язничного Душпастирства (ICCPPC) о. Ігор та пані Марта отримали за тривалу цілопальну посвяту у служінні  ув'язненим. На початку відродження нашої Церкви о. Ігор представляв УГКЦ у ділянці в'язничного душпастирства на міжнародному та міжцерковному рівнях. Про продовження допомоги навіть у найменш сприятливих обставинах він дбав ще працюючи в якості директора "Карітас-Київ". Досвід милосердя триває. Коштом доброчинців парафія розсилає посилки для дітей, матері яких опинилися за аратами.

Добродійка Марта Бліхар є однією з найперших парохіянок громади при Аскольдовій могилі у Києві від її заснування. Від 1992 року в "Карітас-Київ" вона провадила службу допомоги ув'язненим жінкам у Збаразькій, Одеській, Харківській, Уманській колоніях, ув'язненим матерям та їхнім дітям в Одеській та Чернігівській,  колоніях. Виконувала копітку працю з листування. Старалася з'ясувати потреби жінок й допомогти їм морально, підтримати духовно та матеріально. Вихована в родині січового стрільця вона пройшла підпілля УПА, пережила  ув'язнення та тяжку невільницьку працю у сталінських концтаборах. Отже вміє співчувати та потішати тих, хто терпить.

В різні часи пані Марті співслужили добродійки Ольга Черешнівська, Антоніна Онишкевич, Марія Батечко, Марія Чіпак, Олександр Лабуренко,

Департамент інформації УГКЦ.

катехизм

Молитва св. Папи Івана Павла ІІ за Україну в церкві св. Миколая на Аскольдовій Могилі

«О Всеблагая Діво Маріє, Зарваницька Богородице, дякую Тобі за ласку перебування на київській землі, з якої світло Євангелія поширилося по всій Україні. Тобі, Мати Божа і Мати Церкви, перед Твоєю чудотворною іконою віддаю у руки мою апостольську подорож в Україну.

Пресвята Мати Божа, покрий Твоїм Материнським Покровом усіх християн, чоловіків та жінок доброї волі, які живуть у цій великій країні. Провадь їх до Свого Сина Ісуса, Який для всіх є Дорогою, Правдою і Життям. Амінь».

редакційна колегія


  • ПОЖЕРТВА

реквізити парафії для пожертв:

РГ УГКЦ Парафії Св Миколая на Аскольдовій Могилі,

код: 20051904 Ощадбанк АТ,

iban:  UA543226690000026003300218570

http://askoldova-mohyla.org/uk/

 

Офіційний сайт жіночого вокального ансамблю "Аніма" УГКЦ св. Миколая Чудотворця на Аскольдовій Могилі

 http://anima.askoldova-mohyla.org/