Головна

Великдень у Пирогові

В Обливаний Понеділок, на другий день Великодніх Свят, лемківська церква, що розташована в музеї під відкритим небом у Пирогові, в черговий раз зібрала лемків Києва ( і не тільки лемків)   помолитися.  Ця традиційна лемківська церква збудована у 1792 році, перевезена у музей у 1974 із села Канора Воловецького району Закарпатської області. Завдяки ентузіазму наукового співробітника музею Романи Кобальчинської  10 років тому  у ній почав відправляти Службу Божу о. Богдан Чурило.

Урочисті молитви тут проводять двічі на рік - на Пасху і на Покрову. Цього разу Службу відправляв Владика Богдан. Йому допомагали  о. Ігор Онишкевич - декан Київський, о. Богдан Чурило - парох цієї церкви, о. Роман Небожук,  о. Василь - ігумен отців-василіан у Києві, о. Тарас Коцюба. Молитва відбувалася під майже завершеним  новим іконостасом. Служба пройшла особливо піднесено. Церковний хор творили  всі присутні.

Владика Богдан звернувся до віруючих з проповіддю, у якій наголосив на особливості Великодня, свята, якого чекають, до якого готуються, свята, яке скрашує наші будні. А ще говорив про час, який потрібно цінувати і використовувати  з користю як для себе, так й суспільства і яким ми так часто бездумно розкидаємось.

Після Служби Божої виступали фольклорні колективи. Молодь виводила гаївки . Народні майстри демонстрували свої традиційні вироби-символи.

Гарна погода зібрала багатьох людей у музеї під відкритим небом. І всі вони, осяяні внутрішньою радістю Великодня, весняним сонечком , барвистістю народного одягу дістали великий  заряд позитивної енергії.

Матеріал та фото: Данути Костури для «Оранти»

катехизм

Молитва св. Папи Івана Павла ІІ за Україну в церкві св. Миколая на Аскольдовій Могилі

«О Всеблагая Діво Маріє, Зарваницька Богородице, дякую Тобі за ласку перебування на київській землі, з якої світло Євангелія поширилося по всій Україні. Тобі, Мати Божа і Мати Церкви, перед Твоєю чудотворною іконою віддаю у руки мою апостольську подорож в Україну.

Пресвята Мати Божа, покрий Твоїм Материнським Покровом усіх християн, чоловіків та жінок доброї волі, які живуть у цій великій країні. Провадь їх до Свого Сина Ісуса, Який для всіх є Дорогою, Правдою і Життям. Амінь».

редакційна колегія


  • ПОЖЕРТВА

реквізити парафії для пожертв:

РГ УГКЦ Парафії Св Миколая на Аскольдовій Могилі,

код: 20051904 Ощадбанк АТ,

iban:  UA543226690000026003300218570

http://askoldova-mohyla.org/uk/

 

Офіційний сайт жіночого вокального ансамблю "Аніма" УГКЦ св. Миколая Чудотворця на Аскольдовій Могилі

 http://anima.askoldova-mohyla.org/