Головна

Акція проти абортів у Чернігові: «Мамо, не вбивай мене»

«Мамо, не вбивай мене» - під такою назвою у Чернігові відбулася акція проти абортів. У рамках заходу пройшов круглий стіл, на якому духовенство, медики та представники влади розглянули причини, що спонукають жінок переривати вагітність, та можливі шляхи протидії абортам... Її організаторами виступили Чернігівська єпархія Української Православної Церкви та Благодійний фонд «Європа».

Архієпископ Амвросій, керуючий Чернігівською єпархією: «Чому підняли саме це питання? Тому що Чернігівська область - одна з найпроблемніших стосовно демографічного стану в Україні. Тут найвища смертність та найнижча народжуваність. З карти Чернігівської області щороку зникає 5, а той більше сіл. І це страшна ситуація».

Аборт Церква вважає вбивством ненародженого маляти. За Святим Письмом, душа дається людині не з появою на світ, а в момент зачаття. Тож і використання деяких протизаплідних засобів - це злочин проти дитини.

Наприкінці минулого року Блаженніший Митрополит Володимир звернувся до прем'єр-міністра України з листом, у якому закликав уряд знайти способи запобігання абортам. Результатом стало створення міжвідомчої комісії.

Протоієрей Владислав Софійчук, голова руху «Спаси и сохрани»: «Ця комісія напрацювала концепцію протидії абортам, розроблені модулі навчальні по консультуванню жінок, що йдуть на аборт щоб націлити жінку на народжування. Серед священства ведеться така робота, роз'яснюється».

У нашій країні діють світські та церковні організації, робота яких спрямована на запобігання абортам. Так, при столичній Макаріївській парафії засновано рух «Спаси и сохрани». Його мета - збереження сімей та життя дітей в утробі матері. Учасники організації поширюють листівки та проводять роз'яснювальні бесіди.

Акцію «Мамо, не вбивай мене!» підтримали й столичні лікарі. У своїх виступах медики наголошували на шкідливості абортів для здоров'я жінок. Наводилася статистика смертності під час переривання вагітності. Фахівці розповіли, що у вісімдесяти відсотків випадків неплідність жінки викликана зробленим раніше абортом. Лікарі були одностайні у своєму бажанні законодавчо закріпити своє право на відмову робити такі операції.

Сьогодні законодавство України передбачає право жінки перервати вагітність на п'ятому місяці. Для порівняння, у багатьох країнах це можна зробити не пізніше двох місяців. У деяких країнах переривання вагітності взагалі заборонено.

У заході взяли участь і відомі музиканти та спортсмени. Їхній авторитет може вплинути на молоде покоління, застерегти його від безбожних вчинків.

Олег Карамазов, музикант: «Я до цього ставлюся дуже просто. Медичні аспекти - наскільки це корисно чи шкідливо для жінки та суспільства - для мене на другому, на третьому плані. Мені абсолютно зрозуміло, що аборт - це акт убивства маленької людини. Неважливо, їй день, два чи три, неважливо. Для мене зробити аборт - це те саме, що вбити прохожого на вулиці міста. На превеликий жаль, я це зрозумів тільки в сорок, тільки тепер це розумію».

За офіційною статистикою, торік вагітність перервали 104 українки віком до чотирнадцяти років. Загалом в Україні на 100 пологів припадає близько дев'яноста чотирьох абортів. Щороку у нашій країні робиться 250 тисяч абортів, тобто майже 700 щодня. Втішити може тільки те, що за останні 15 років ця загрозлива цифра зменшилася вчетверо.

За матеріалами: http://www.catholic-media.org/

катехизм

Молитва св. Папи Івана Павла ІІ за Україну в церкві св. Миколая на Аскольдовій Могилі

«О Всеблагая Діво Маріє, Зарваницька Богородице, дякую Тобі за ласку перебування на київській землі, з якої світло Євангелія поширилося по всій Україні. Тобі, Мати Божа і Мати Церкви, перед Твоєю чудотворною іконою віддаю у руки мою апостольську подорож в Україну.

Пресвята Мати Божа, покрий Твоїм Материнським Покровом усіх християн, чоловіків та жінок доброї волі, які живуть у цій великій країні. Провадь їх до Свого Сина Ісуса, Який для всіх є Дорогою, Правдою і Життям. Амінь».

редакційна колегія


  • ПОЖЕРТВА

реквізити парафії для пожертв:

РГ УГКЦ Парафії Св Миколая на Аскольдовій Могилі,

код: 20051904 Ощадбанк АТ,

iban:  UA543226690000026003300218570

http://askoldova-mohyla.org/uk/

 

Офіційний сайт жіночого вокального ансамблю "Аніма" УГКЦ св. Миколая Чудотворця на Аскольдовій Могилі

 http://anima.askoldova-mohyla.org/