Всесвітній рух робітників-християн: Ні суспільному виключенню
Середа, 16 серпня 2017, 17:59
Глибока стурбованість з огляду на брак місць гідної праці, на непостійність стосунків між роботодавцем та працівником, невпевненість щодо майбутнього світу праці, що породжує фрустрацію, тугу й депресію: ці та інші теми увійшли до підсумкового документу Генеральної Асамблеї Всесвітнього руху робітників-християн, яка у липні 2017 р. зібрала в іспанському місті Авілі представників християнських робітничих рухів із 42 країн. Приблизно 120 делегатів обмінялися думками щодо економічної ситуації та кризи зайнятості у світі.
У підсумковому комюніке Всесвітнього руху робітників-християн, який відзначає своє 50-річчя, зазначається: «Нашим викликом є й надалі євангелізувати світ праці, звіщаючи добру новину, яка включає також і проект гуманізації, приготований Богом для кожної людини, ставлячи її, що створена на Його образ і подобу, в центрі всіх турбот».
Заанґажування згаданого руху ґрунтується на вірі в Ісуса Христа, на Євангелії та на соціальній доктрині Церкви. Воно огортає робітників, безробітних, людей в ситуації нестабільності, пенсіонерів та домашніх робітниць, які, відповідаючи на виклики часу, анґажуються разом з іншими людьми, без різниці з огляду на расу, культуру та віровизнання, в боротьбу за покращення своїх умов життя та будування суспільства, в якому не буде виключених осіб.
У підсумковій декларації зазначається, що з огляду на 50-річчя Всесвітнього руху робітників-християн, його члени прагнуть «скласти подяку Богові за цю активну присутність християн у світі праці та за прямування вперед з численними братами й сестрами робітниками, поділяючи їхні успіхи та сподівання, радощі та болі».
«В цьому ділі євангелізації нас супроводжує Папа Франциск, який у своєму посланні до учасників зустрічі, адресованому на ім’я Авільського єпископа, закликав нас до оновленого пориву в несенні Євангелія у світ праці та в дбанні про те, щоб голос робітників не переставав відлунювати у Церкві, як також боротися за те, щоб усі мали змогу жити згідно зі своєю гідністю та щоб ніхто не ставав жертвою суспільного виключення», – читаємо в комюніке.
Учасники ювілейної зустрічі Всесвітнього руху робітників-християн стверджують, що усвідомлюють свої обмеження, як також вклад інших схожих асоціацій. У цьому контексті вони зазначають, що їхній рух також прагне «зростати у співпраці з іншими організаціями», ставлячи перед собою завдання «будувати більш справедливий, солідарний та сталий світ». «Ми присвячуємо своє заанґажування, свою працю та боротьбу всім робітникам світу, аби відповісти на нашу євангелізаційну місію», – зазначається в заяві.
Наприкінці підсумкового документу перелічено ряд ініціатив, які планується здійснити в найближчому майбутньому. Насамперед, вказується на необхідність переглянути своє життя, дбаючи про те, щоб воно було послідовним з вірою в Ісуса та соціальним вченням Церкви. Далі наголошується на поглибленні співпраці з іншими рухами та з душпастирством світу праці. Крім того, важливим названо дослідження на місцевому рівні становища робітників, викриваючи ситуації порушенням прав та захищаючи гідність людської особи, як також дбання про рівність можливостей для чоловіків і жінок в усіх секторах та забезпечення всіх гідною працею.