Християнський табір «Віри, Надії, Любові» очима пароха церкви св. Миколая Чудотворця на Аскольдовій Могилі
Субота, 04 липня 2009, 16:21
З 19 червня по 1 липня 39 дітей та 7 вихователів з греко-католицької церкви святого Миколая, що на Аскольдовій Могилі, провели відпочинок на морі у Приморську Татарбунарського району Одеської області. У програмі відпочинку діти взяли участь у двох екскурсіях до міста Вилкове та ознайомилися з визначними місцями Татарбунарського району.
З настоятелем храму отцем Ігорем з'ясовуємо духовний аспект цієї подорожі.
Отче Ігорю, діти а також їхні батьки вважають, що поїздка на море є чудовим подарунком - за гарне навчання у катехитичній школі.
Звичайно, ми стараємося пов'язати нашу недільну катехитичну школу з такою нагородою для дітей, як відпочинок на морі та у Карпатах.
Відомо, що куди б не планувалась поїздка, одним з головним факторів її є духовний ріст дитини. Які важливі теми ви обговорюєте у проповідях та катехитичних навчаннях?
Якщо говорити про церковний рік, то в нас є план, затверджений церквою, за яким наші катехити навчають дітей. На морі ми також дотримуємось плану, а саме: служиться Свята Літургія, вивчається Євангеліє а також щоденно молимось вервичку. Також у катехитичних навчаннях, ми ставимо акцент на Божих заповідях. Навчаємо дітей не порушувати їх, а жити у Божій Любові та Божому Законі.
Відомо, що діти парохії часто відпочивають у таборах, де присутні відпочивальники з різних регіонів. То ж чи часто діти з інших груп, які не є у громаді церкви святого Миколая, приєднувалися до Богослужіння та молитви на вервичці, чи проявляли вони зацікавлення?
Приємно згадати 2006 рік, коли ми були на Чорному морі у Рибаківці, де в таборі перебувало багато дітей зі степової частини Криму, які мали можливість відпочивати завдяки соціальних програм держави. Віра в них була мусульманська, але, як не дивно, дуже багато дітей, особливо дівчат, приєднувались до Божественної Літургії, до катехитичних навчань та вервечки.
Цього разу у таборі «Кабельник», де відпочивала наша група, багато дітей римо - католиків з Кам'янець-Подільського та Вінниччини. Дехто з них приєднувався до Служби та вервечки. Для нас це дуже приємно, адже ці діти хочуть почути Слово Боже.
Чи задоволені ви цією поїздкою на море?
Кожен наступний відпочинок на морі відкриває нові можливості і ми щоразу вдосконалюємо нашу працю з дітьми. Ми стараємося навчити дітей позитивно мислити, робити правильний вибір. Ця поїздка збагачує нас всіх і ми бачимо нові можливості та нову силу. Ми заохочуємо дітей до добрих справ, і ми хочемо, щоб діти стали сильнішими, розумнішими, творцями нашої України і єдності церкви.
Кожному відомо, що такий відпочинок потребує чимало коштів. Усі ми, учасники цієї подорожі та відпочинку, вдячні вам за таку чудову можливість відпочити, оздоровити себе та збагатити душу. Але, все ж таки, як вам вдалося залучити чималі кошти для цієї подорожі?
На цю поїздку ми витратили 55 тисяч гривень. Профінансувала цю поїздку парафія святого Джинуарія, що у місті Беневенто. Парохом цієї релігійної громади є Дон Паскуаль. Ця парафія, від приїзду Папи Римського на українську землю (2001р. 23 червня) фінансує наші соціальні проекти. Ми щиро вдячні їм за підтримку. Також у нашій церкві ми маємо дві скриньки пожертв Богородиці і святого Миколая, де наші парафіяни складають пожертви, і соціальна рада парафії розприділяє їх у парафіяльну службу милосердя церкви св. Миколая Чудотворця на Аскольдовій Могилі.
Щиро дякую за інтерв'ю та від усіх учасників поїздки на море зичу Вам та вихователям, що працювали з нами, міцного здоров'я, натхнення та щедрих Божих ласк.
Інтерв'ю записав учасник подорожі та відпочинку Олег Качур «Оранта»