Спільна екуменічна молитва за благополуччя України
Понеділок, 06 липня 2009, 23:40
2 липня 2009 року у Київському національному будинку органної та камерної музики України відбулася спільна молитва за благополуччя України, яку організувало Українське біблійне товариство. У вступному слові Григорій Комендант, президент Українського біблійного товариства (християнська неконфесійна спілка, що займається перекладом та розповсюдженням Біблії та її окремих книг в Україні), закликав до молитви християн різних конфесій.
Від Української Греко-Католицької Церкви до учасників спільної молитви за Україну особисто звернувся Глава УГКЦ Блаженніший Любомир, який зокрема сказав: «Господь Бог, який нас сотворив, дарував нам при цьому різного роду таланти: волю, розум, здібності тощо. Тому надзвичайно важливо сьогодні, щоб ми усі тут разом зібрані звернулись до Господа у молитві, щоб Він, який нас сотворив, допоміг нам, українцям, служити для нього, для свого народу».
Предстоятель УГКЦ сказав, що молячись за нашу батьківщину, за Україну, ми повинні робити це надзвичайно особисто. «Коли говоримо: «Люблю Україну», то це досить гарно звучить, але часто це звернення набуває абстрактного значення. Що насправді це для кожного з нас означає?», - запитував Блаженніший Любомир. Тому він закликав молитися, щоб Бог кожному з нас подав благодать хотіти працювати, хотіти не грішити, хотіти робити добро.
Після звернення Блаженнішого Любомира розпочалась мистецька частина молитви, програму якої склав диригент Київського симфонічного оркестру і хору Роджер Мак-Меррін. Для учасників спільної молитви за благополуччя України звучали духовні твори відомих авторів, зокрема Еллара, Рахманінова, духовний гімн на слова католицького святого Франциска Ассижського, «Ода радості» Бетховена, а також твори Бортнянського й Березовського та «Молитва за Україну» Миколи Лисенка.
Учасників молитви листовно привітали Президент України Віктор Ющенко та Прем'єр-міністр України Юлія Тимошенко. Президент зокрема зазначив, що він переконаний у тому, що «об'єднаний голос християнських Церков служитиме єднанню нації, сприятиме мобілізації її духовних сил у розбудові держави та подоланні політичної й економічної кризи».
Департамент інформації УГКЦ