Головна

Спільна екуменічна молитва за благополуччя України

2 липня 2009 року у Київському національному будинку органної та камерної музики України відбулася спільна молитва за благополуччя України, яку організувало Українське біблійне товариство. У вступному слові Григорій Комендант, президент Українського біблійного товариства (християнська неконфесійна спілка, що займається перекладом та розповсюдженням Біблії та її окремих книг в Україні), закликав до молитви християн різних конфесій.

Від Української Греко-Католицької Церкви до учасників спільної молитви за Україну особисто звернувся Глава УГКЦ Блаженніший Любомир, який зокрема сказав: «Господь Бог, який нас сотворив, дарував нам при цьому різного роду таланти: волю, розум, здібності тощо. Тому надзвичайно важливо сьогодні, щоб ми усі тут разом зібрані звернулись до Господа у молитві, щоб Він, який нас сотворив, допоміг нам, українцям, служити для нього, для свого народу».

Предстоятель УГКЦ сказав, що молячись за нашу батьківщину, за Україну, ми повинні робити це надзвичайно особисто. «Коли говоримо: «Люблю Україну», то це досить гарно звучить, але часто це звернення набуває абстрактного значення. Що насправді це для кожного з нас означає?», - запитував Блаженніший Любомир. Тому він закликав молитися, щоб Бог кожному з нас подав благодать хотіти працювати, хотіти не грішити, хотіти робити добро.

Після звернення Блаженнішого Любомира розпочалась мистецька частина молитви, програму якої склав диригент Київського симфонічного оркестру і хору Роджер Мак-Меррін. Для учасників спільної молитви за благополуччя України звучали духовні твори відомих авторів, зокрема Еллара, Рахманінова, духовний гімн на слова католицького святого Франциска Ассижського, «Ода радості» Бетховена, а також твори Бортнянського й Березовського та «Молитва за Україну» Миколи Лисенка.

Учасників молитви листовно привітали Президент України Віктор Ющенко та Прем'єр-міністр України Юлія Тимошенко. Президент зокрема зазначив, що він переконаний у тому, що «об'єднаний голос християнських Церков служитиме єднанню нації, сприятиме мобілізації її духовних сил у розбудові держави та подоланні політичної й економічної кризи».

Департамент інформації УГКЦ

катехизм

Молитва св. Папи Івана Павла ІІ за Україну в церкві св. Миколая на Аскольдовій Могилі

«О Всеблагая Діво Маріє, Зарваницька Богородице, дякую Тобі за ласку перебування на київській землі, з якої світло Євангелія поширилося по всій Україні. Тобі, Мати Божа і Мати Церкви, перед Твоєю чудотворною іконою віддаю у руки мою апостольську подорож в Україну.

Пресвята Мати Божа, покрий Твоїм Материнським Покровом усіх християн, чоловіків та жінок доброї волі, які живуть у цій великій країні. Провадь їх до Свого Сина Ісуса, Який для всіх є Дорогою, Правдою і Життям. Амінь».

редакційна колегія


  • ПОЖЕРТВА

реквізити парафії для пожертв:

РГ УГКЦ Парафії Св Миколая на Аскольдовій Могилі,

код: 20051904 Ощадбанк АТ,

iban:  UA543226690000026003300218570

http://askoldova-mohyla.org/uk/

 

Офіційний сайт жіночого вокального ансамблю "Аніма" УГКЦ св. Миколая Чудотворця на Аскольдовій Могилі

 http://anima.askoldova-mohyla.org/