Головна

Урочище «Аскольдова Могила»

IMG_20200517_081158Дослідження відділу «Київ-підземний» Музею історії міста Києва протягом 1997-1998 рр.

Протягом 1997 р. здійснювалися архітектурно-археологічні спостереження за ремонтно-реставраційними роботами у церкві св. Миколи на Аскольдовій Могилі у Києві. Основні дослідження стосувалися цокольної та підвальної частин споруди, де зондуванням було обстежено близько 50 поховальних склепів X IX ст. (26 - у цоколі та 23 - у підвалі), простежено конструктивні особливості будівлі.

Шурфуванням поблизу церкви встановлено наявність стародавніх культурних нашарувань, частково пошкоджених фундаментом церкви та кладовищем ХVІІІ-ХІХ ст. Потужність цих шарив, що залягають на глибині 2-4 м від сучасної поверхні, зростає у південному напрямку від церкви. Здебільшого вони відносяться до пізньосередньовічної доби, але подекуди утримують численні матеріали давньоруського часу (фрагментована побутова та будівельна кераміка тощо). Зокрема, в одному з шурфів на глибині 3-3,5 м від сучасної поверхні зафіксовано велику кількість уламків плінфи й цемянкового розчину кінця XI- початку XII ст., що свідчите про існування поблизу залишків кам’яної будівлі цього часу, ймовірно, літописної церкви св. Миколи на «Олміному подвір’ї в Угорському».

Бобровський Т.А., Музей історії Києва.

АРХЕОЛОГІЧНІ ВІДКРИТТЯ В УКРАЇНІ 1997-1998 рр. Київ. Інститут археології НАН України. 1998

Джерело: https://www.twirpx.com/file/1650399/

катехизм

Молитва св. Папи Івана Павла ІІ за Україну в церкві св. Миколая на Аскольдовій Могилі

«О Всеблагая Діво Маріє, Зарваницька Богородице, дякую Тобі за ласку перебування на київській землі, з якої світло Євангелія поширилося по всій Україні. Тобі, Мати Божа і Мати Церкви, перед Твоєю чудотворною іконою віддаю у руки мою апостольську подорож в Україну.

Пресвята Мати Божа, покрий Твоїм Материнським Покровом усіх християн, чоловіків та жінок доброї волі, які живуть у цій великій країні. Провадь їх до Свого Сина Ісуса, Який для всіх є Дорогою, Правдою і Життям. Амінь».

редакційна колегія


  • ПОЖЕРТВА

реквізити парафії для пожертв:

РГ УГКЦ Парафії Св Миколая на Аскольдовій Могилі,

код: 20051904 Ощадбанк АТ,

iban:  UA543226690000026003300218570

http://askoldova-mohyla.org/uk/

 

Офіційний сайт жіночого вокального ансамблю "Аніма" УГКЦ св. Миколая Чудотворця на Аскольдовій Могилі

 http://anima.askoldova-mohyla.org/