Головна

Значення молитви «Богородице Діво»

1Всі ми знаємо і молимось молитву  «Богородице Діво». Але чи всі розуміємо, що ця молитва насправді означає? Що вона виражає? У книзі «Maria. Mamma di tutti «(Edizioni San Paolo) значення слів цієї надзвичайно важливої молитви пояснює сам Папа Франциск.

Благодатна

Ангел Гавриїл називає Марію «благодатна» (Лк 1:28). У ній, як зазначає Святіший Отець, «немає місця гріхові, бо Бог вибрав її як матір Ісуса з самого початку і вберіг від первородного гріха».

«І Слово стало плоттю в її лоні. Ми також повинні слухати Бога, який говорить до нас і приймати його волю. Господь досі розмовляє з нами».

Господь з Тобою

Те, що відбулося в Діві Марії унікальним чином, каже Франциск, «на духовному рівні також відбувається в нас, коли щиро приймаємо Слово Боже чесним серцем і втілюємо його в життя.

Тоді відбувається так, ніби Бог воплочується в нас. Він приходить жити до нас, тому що знаходить дім у тих, хто любить Його і виконує Його слово. Це не просто зрозуміти, але це легко відчути серцем».

«Вважаємо, що воплочення Ісуса – це лише факт минулого, який нас не стосується? Вірити в Ісуса означає пропонувати своє тіло йому з такою ж смиренністю та сміливістю, як Марія».

Благословенна Ти між жінками

Як Марія переживала свою віру? «У простоті незліченних повсякденних дій та турбот, типових для кожної матері», – відповідає Папа. «Готування їжі, догляд за одягом, домом … Це звичайне життя Божої Матері було канвою, на якій відбулися унікальні стосунки та глибокий діалог між нею та Богом, між нею та її Сином».

І благословенний плід лона Твого, бо Ти породила Христа Спаса, Визволителя душ наших

Марія приймає, але не залишається пасивною, додає Франциск. «Як у фізичному вимірі вона приймає силу Святого Духа, але потім віддає своє тіло і кров Сину Божому, який створений в ній, так само і на духовному рівні вона приймає благодать і відповідає вірою. Ось чому св. Августин твердить, що Діва Марія «зачала в своєму серці до того, як зачала в утробі матері». Спочатку вона зачала віру, потім Христа».

Мати Спасителя «веде нас і постійно зміцнює у вірі, покликанні та місії. Її приклад смирення та відкритості до волі Божої допомагає реалізувати нашу віру у проповіді Євангелії.

Шлях Марії до неба розпочався «з ТАК, сказаного в Назареті, у відповідь на слова небесного Посланця, який проголосив Божу волю для неї. І так воно є: кожне ТАК, сказане Богові, – це крок до неба, до вічного життя».

Адаптація Тетяни Трачук

Джерело: https://dyvensvit.org/

катехизм

Молитва св. Папи Івана Павла ІІ за Україну в церкві св. Миколая на Аскольдовій Могилі

«О Всеблагая Діво Маріє, Зарваницька Богородице, дякую Тобі за ласку перебування на київській землі, з якої світло Євангелія поширилося по всій Україні. Тобі, Мати Божа і Мати Церкви, перед Твоєю чудотворною іконою віддаю у руки мою апостольську подорож в Україну.

Пресвята Мати Божа, покрий Твоїм Материнським Покровом усіх християн, чоловіків та жінок доброї волі, які живуть у цій великій країні. Провадь їх до Свого Сина Ісуса, Який для всіх є Дорогою, Правдою і Життям. Амінь».

редакційна колегія


  • ПОЖЕРТВА

реквізити парафії для пожертв:

РГ УГКЦ Парафії Св Миколая на Аскольдовій Могилі,

код: 20051904 Ощадбанк АТ,

iban:  UA543226690000026003300218570

http://askoldova-mohyla.org/uk/

 

Офіційний сайт жіночого вокального ансамблю "Аніма" УГКЦ св. Миколая Чудотворця на Аскольдовій Могилі

 http://anima.askoldova-mohyla.org/