Головна

«Сьогодні Господь стукає до дверей нашого дому і допомагає нам зрозуміти, ким ми є», – Блаженніший Святослав у неділю Закхея

preobrazhennya20_1_ce1aeСьогодні Бог звертається до кожного з нас на ім'я. Дай Боже, щоб кожен із нас пережив отой момент «сьогодні» і зустрівся своїм поглядом з нашим Христом, який дивиться на нас, щоб нас віднайти. Про це сказав Отець і Глава УГКЦ Блаженніший Святослав під час проповіді до вірних у неділю Закхея.

«У сьогоднішньому євангельському читанні ми бачимо Бога, який іде, щоб шукати загублену людину. Образ Бога, який шукає за людиною, що загубилася, відкриває нам зміст слова "спасіння"», – зазначив Предстоятель УГКЦ.

Проповідник пояснив, що в образі Закхея ми бачимо людину, яка загубилася. «Цікаво, що Закхей хотів побачити Ісуса, а Ісус прийшов, щоб знайти того, хто загубився. У такий спосіб їхні погляди зустрілися. Погляд Ісуса – це погляд Бога на людину, який дивиться не для того, щоб її покарати, чи засудити, чи скартати. Бог дивиться на людину, щоб її врятувати і спасти», – переконаний він.

За словами архиєрея, для юдеїв Закхей був безперспективним грішником, тим, хто пропав для народу, для релігійної і духовної спільноти Ізраїлю. «Закхей став колаборантом ворога, який прийшов, щоб знищити народ. Він не просто збирає для окупанта гроші і податки з народу, він загубився, бо своїми вчинками поставив собі в житті інші пріоритети. Чоловік хотів добре влаштуватися у тому світі і стані, у тому середовищі. Закхей будував собі кар'єру», – пояснив Блаженніший Святослав і зауважив, що часто людина губиться через свої невторопні вчинки і забуває, що у глибині своєї істоти носить якусь іншу тотожність. Вона має щось набагато цінніше від того, що може собі назбирати як податок.

На переконання Глави Церкви, з моменту, коли Ісус нагадує Закхеєві його ім’я, починається подорож чоловіка в глибину і нутро власної особи, власного серця. Пригадуючи Закхеєві його ім’я, Христос приходить до його життя і каже: «Сьогодні на цей дім зійшло спасіння, бо й він син Авраама».

«Сьогодні момент кайрос – зустрічі поглядом, коли Бог віднаходить не когось абстрактного, а мене. Сьогодні Господь стукає до дверей мого дому. Входить саме до мого серця, дому і допомагає мені зрозуміти, ким я є. Хто я такий? Це питання, на яке люди сьогодні не вміють відповісти. "Сьогодні на цей дім зійшло спасіння, бо й він син Авраама"», – зауважив архиєрей.

Дія такого Бога, каже Отець і Глава УГКЦ, який шукає загублену людину і повертає її назад до гідності і до причастя вічного життя, викликає нерозуміння в усіх інших людей. Для них Христос стає співучасником злочинів Закхея. «Проте в той момент, коли Бог торкає за живе Закхея, то робить із ним якусь дивну річ. Чоловік починає змінюватися на очах і каже: "Господи, ось половину майна мого даю вбогим, і коли я чим кого покривдив, верну вчетверо", – сказав проповідник і додав: – Закхей починає розуміти, що все, що він надбав, бувши загубленим, не має ніякої вартості. Він все роздає і повертає новим власникам. Це означає, що він усе своє життя віддаватиме борги. Він це робить із радістю, бо віддає щось, що є менш вартісним від того, що він знайшов. Закхей знайшов Бога, який прийшов до нього. Знайшов самого себе і своє ім’я, походження, свій спадок благодаті Авраама. Він знайшов вічне життя. Саме в цьому полягає значення слів "спасти те, що загинуло", – це дати надію на життя вічне».

«Христос сьогодні приходить у наші міста, села, у наші спільноти, храми, обителі. Так важливо людям сучасного світу відчути, що нас хтось шукає. Це важливо не для того, щоб покарати нас за злочини, а щоб відчути себе в пошуку спасенного погляду і дії Бога», – переконаний він.

За словами Блаженнішого Святослава, сьогоднішній уривок Євангелія нам показує, що покаяння – це не покарання. Покаяння – це віднайдення самого себе, власного багатства. Це віднайдення правди про себе, віднайдення того Бога, який за мною шукає і є Джерелом мого життя і спасіння.

«Нехай Господь допоможе нам пережити зустріч і переміну, яка поставить у нашому житті все на свої місця, щоб кожен із нас міг злізти зі своєї смоковниці, скинути тягар усього того, що нас зв’язує і є причиною нашого загублення. Нехай милосердний Господь допоможе нам добре підготуватися до часу Великого посту», – побажав Глава Церкви.

Департамент інформації УГКЦ

Джерело: http://news.ugcc.ua/

катехизм

Молитва св. Папи Івана Павла ІІ за Україну в церкві св. Миколая на Аскольдовій Могилі

«О Всеблагая Діво Маріє, Зарваницька Богородице, дякую Тобі за ласку перебування на київській землі, з якої світло Євангелія поширилося по всій Україні. Тобі, Мати Божа і Мати Церкви, перед Твоєю чудотворною іконою віддаю у руки мою апостольську подорож в Україну.

Пресвята Мати Божа, покрий Твоїм Материнським Покровом усіх християн, чоловіків та жінок доброї волі, які живуть у цій великій країні. Провадь їх до Свого Сина Ісуса, Який для всіх є Дорогою, Правдою і Життям. Амінь».

редакційна колегія


  • ПОЖЕРТВА

реквізити парафії для пожертв:

РГ УГКЦ Парафії Св Миколая на Аскольдовій Могилі,

код: 20051904 Ощадбанк АТ,

iban:  UA543226690000026003300218570

http://askoldova-mohyla.org/uk/

 

Офіційний сайт жіночого вокального ансамблю "Аніма" УГКЦ св. Миколая Чудотворця на Аскольдовій Могилі

 http://anima.askoldova-mohyla.org/