Головна

Релігійні діячі переконують парламентарів у недоцільності ратифікації Стамбульської конвенції

imageПредставники Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій пояснили парламентарям ризики та ідеологічну заангажованість Стамбульської конвенції, які роблять неможливим її ратифікацію.

Дискусія на цю тему відбулася під час чергової зустрічі ВРЦіРО з міжфракційним депутатським об’єднанням «Цінності. Гідність. Родина», яка відбулася 31 травня 2021 року в Києві.

Конвенція Ради Європи про запобігання насильству стосовно жінок і домашньому насильству та боротьбу з цими явищами, відома як Стамбульська конвенція, була підписана у 2011 році. Однак не всі країни погодилися її ратифікувати, зокрема Україна, Велика Британія, Литва, Латвія, Словаччина, Чехія, Угорщина, Молдова, Ліхтенштейн, Болгарія та інші. При цьому Туреччина цього року заявила про денонсацію ратифікації з та вийшла з учасників цієї конвенції.

Представник Головуючого у Всеукраїнській Раді Церков о. Олекса Петрів пояснив недовіру до Стамбульської конвенції тим, що вона несе в собі ідеологічну надбудову. На його переконання, це є прямим порушенням статті 15 Конституції України, згідно якої “жодна ідеологія не може визнаватися державою як обов'язкова”.

Старший єпископ Української Церкви Християн Віри Євангельської Михайло Паночко зауважив, що через використання таких понять, як “гендер”, “сексуальна орієнтація” та “гендерна ідентичність”, та вимоги щодо навчання дітей у школах “нестереотипним гендерним ролям” (стаття 14 конвенції) українському суспільству фактично нав’язується гендерна ідеологія. Ця ідеологія передбачає заміну статевої ідентифікації жінок і чоловіків на гендерну, коли людину заохочують самостійно у будь-який час обрати собі гендер – жіночій чи чоловічий, або інший з понад 50-ти вигаданих конфігурацій.

На переконання Ради Церков, найбільший ризик Стамбульської конвенції – це загрози для безпеки України, пов’язані з запровадженням гендерної ідеології, яка насправді далека від практичного вирішення проблем рівності прав жінок і чоловіків. Тому релігійні діячі послідовно виступають за вдосконалення національного законодавства України з протидії домашньому насильству, як це роблять інші країни, які відмовилися від ратифікації Стамбульської конвенції.

Як приклад, за підтримки ВРЦіРО у 2017 році було прийнято два закони: «Про запобігання та протидію домашньому насильству» та «Про внесення змін до Кримінального та Кримінального процесуального кодексів України з метою реалізації положень Конвенції Ради Європи про запобігання насильству стосовно жінок і домашньому насильству та боротьбу з цими явищами».

Відповідаючи на аргументи ВРЦіРО, Перший заступник Голови депутатської фракції партії «Слуга народу» Олександр Корнієнко зазначив, що не стоїть питання ратифікації Стамбульської конвенції до якоїсь конкретної дати. Він погодився, що це питання є дискусійним і потребує подальшого обговорення і ґрунтовних консультацій з суспільством.

До обговорення цієї проблематики долучилися Голова Комітету Верховної Ради України з питань зовнішньої політики та міжпарламентського співробітництва Олександр Мережко, Заступник голови Комітету, голова підкомітету з питань дотримання Україною міжнародних зобов'язань у сфері захисту прав людини та гендерної політики Марина Бардіна, Заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань інтеграції України до Європейського Союзу Марія Мезенцева, а також Віце-прем'єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольга Стефанішина.

Міжфракційне депутатське об’єднання «Цінності. Гідність. Родина» представляли його співголова Святослав Юраш («Слуга народу») та народні депутати Михайло Бондар («Європейська солідарність»), Андрій Шараськін («Голос») та Віктор М’ялик («За майбутнє»), а також координатор об’єднання Олександр Васюк.

З боку ВРЦіРО у зустрічі взяли представники Української Греко-Католицької Церкви, Православної Церкви України, Української Православної Церкви, Всеукраїнського Союзу Церков євангельських християн-баптистів, Української Церкви Християн Віри Євангельської, Церкви адвентистів сьомого дня, Української християнської євангельської церкви, Української лютеранської церкви, Вірменської Апостольської Церкви, Об’єднання іудейських релігійних організацій України та Духовного управління мусульман України.

У зустрічі також взяв участь голова правління Інституту релігійної свободи Олександр Заєць.

Нагадаємо, що це вже шоста зустріч Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій з міжфракційним депутатським об’єднанням «Цінності. Гідність. Родина». Такі зустрічі проходять щомісяця, починаючи з грудня 2020 року.

Джерело: https://vrciro.org.ua/

катехизм

Молитва св. Папи Івана Павла ІІ за Україну в церкві св. Миколая на Аскольдовій Могилі

«О Всеблагая Діво Маріє, Зарваницька Богородице, дякую Тобі за ласку перебування на київській землі, з якої світло Євангелія поширилося по всій Україні. Тобі, Мати Божа і Мати Церкви, перед Твоєю чудотворною іконою віддаю у руки мою апостольську подорож в Україну.

Пресвята Мати Божа, покрий Твоїм Материнським Покровом усіх християн, чоловіків та жінок доброї волі, які живуть у цій великій країні. Провадь їх до Свого Сина Ісуса, Який для всіх є Дорогою, Правдою і Життям. Амінь».

редакційна колегія


  • ПОЖЕРТВА

реквізити парафії для пожертв:

РГ УГКЦ Парафії Св Миколая на Аскольдовій Могилі,

код: 20051904 Ощадбанк АТ,

iban:  UA543226690000026003300218570

http://askoldova-mohyla.org/uk/

 

Офіційний сайт жіночого вокального ансамблю "Аніма" УГКЦ св. Миколая Чудотворця на Аскольдовій Могилі

 http://anima.askoldova-mohyla.org/