Головна

Блаженніший Святослав: «Гріх проти церковної єдності є одним із найважчих гріхів у церковному, особистому і християнському житті»

preobrazhennya20_1_ce1aeСьогодні ми молимося за єдність християн, зокрема в контексті нашої Декади місійності. Сучасний світ часто тому й не довіряє християнській проповіді, адже бачить, що християни між собою розділені і заперечують одні одних. Тому Христос застерігає, що християни повинні бути одно, щоб світ увірував. В іншому випадку, світ буде скептично ставитися до проповіді Христового Євангелія. На цьому наголосив Отець і Глава УГКЦ Блаженніший Святослав під час проповіді в неділю Отців Першого Вселенського Собору.

У проповіді Глава УГКЦ вказав на особливість сьогоднішнього Божого слова, в якому відбувається діалог між особами Пресвятої Тройці. За його словами, в Архиєрейській молитві Ісуса Христа маємо одкровення внутрішнього життя Пресвятої Трійці.

Проповідник зауважив, що в цьому євангельському уривку вражає те, що Ісус молить Отця про єдність між учнями, яка не є уявною.

Предстоятель пояснює, що у своїй Архиєрейській молитві Христос показує, що Отець, Син і Дух Святий є єдиними в трьох особах. За його словами, це не означає єдиномислія, адже їхня єдність основується на єдності божественної природи. «Отець, Син і Дух Святий – це неподільне Божество, яке діє разом, щоб світ повірив в єдиного Бога», – переконаний Глава Церкви. «Саме віра в єдиного Бога є змістом апостольської проповіді», – наголосив він.

Сьогодні Церква згадує пам'ять Отців Першого Вселенського Собору, який затвердив «Символ віри» і утвердив віру в божество Ісуса Христа. Глава УГКЦ звернув увагу на те, що рішення будь-якого церковного собору не є накиданням волі більшості меншості, як це буває у парламенті чи інших демократичних інституціях, у яких живе людина.

«Папа Франциск під час останньої зустрічі Синоду Єпископів УГКЦ нагадав нам, що замало мати Синод, важливо ним бути. Бо це не парламент, а момент слухання Святого Духа, а відтак – Його вияв, який сповнює його членів, які зібралися разом. Єдність Христової Церкви є іконою єдності осіб Пресвятої Трійці. Тому ми сьогодні, коли молимося "Символ віри" відчуваємо, що його написали Отці, натхненні тим самим Духом, який сьогодні спочиває на нас», – додав Отець і Глава УГКЦ.

«Цікаво, що саме словами: "сподобалося Духу Святому і нам" проголошується усяке соборне церковне рішення. Ті, що збираються на собори, шукають не так того, що їм по-людськи сподобалося б, а того, що сподобалося б Святому Духові», – зазначив проповідник.

У проповіді Глава Церкви також пригадав, що цього року Церква спогадує 425 років Берестейського єднання. Він наголосив: «Не так словами, як силою Святого Духа маємо засвідчити, що є один Бог, одна віра і одне хрещення, як каже апостол Павло».

«Молімося в Декаді місійності за те, щоб дух Христової єдності, дух єдності Отця, Сина і Святого Духа, дух єдності і соборності Христової Церкви зодягнув нас з висоти, а ми завжди дбали про єдність, над нею працювали, за неї молилися. Будуймо в однодушності Святого Духа внутрішню єдність наших спільнот, парафій, єпархій, нашої помісної Української Греко-Католицької Церкви. Ми маємо засвідчити єдність, яка сьогодні набирає глобальних масштабів, через сопричастя з наступником апостола Петра. Перед обличчям наших православних братів маємо бути свідками і проповідниками єдності, щоб на нас сьогодні здійснилися слова Христа: "Я прославився в них"», – додав на завершення Блаженніший Святослав.

Департамент інформації УГКЦ, фото з архіву

Джерело: http://news.ugcc.ua/

катехизм

Молитва св. Папи Івана Павла ІІ за Україну в церкві св. Миколая на Аскольдовій Могилі

«О Всеблагая Діво Маріє, Зарваницька Богородице, дякую Тобі за ласку перебування на київській землі, з якої світло Євангелія поширилося по всій Україні. Тобі, Мати Божа і Мати Церкви, перед Твоєю чудотворною іконою віддаю у руки мою апостольську подорож в Україну.

Пресвята Мати Божа, покрий Твоїм Материнським Покровом усіх християн, чоловіків та жінок доброї волі, які живуть у цій великій країні. Провадь їх до Свого Сина Ісуса, Який для всіх є Дорогою, Правдою і Життям. Амінь».

редакційна колегія


  • ПОЖЕРТВА

реквізити парафії для пожертв:

РГ УГКЦ Парафії Св Миколая на Аскольдовій Могилі,

код: 20051904 Ощадбанк АТ,

iban:  UA543226690000026003300218570

http://askoldova-mohyla.org/uk/

 

Офіційний сайт жіночого вокального ансамблю "Аніма" УГКЦ св. Миколая Чудотворця на Аскольдовій Могилі

 http://anima.askoldova-mohyla.org/