Ноель Курран про роль громадського мовлення та журналістики в час пандемії
Субота, 10 липня 2021, 10:09
В інтерв’ю для Ватиканських медіа Генеральний Директор Європейської спілки радіомовлення і телебачення (ЄСРТ) вказав на основні виклики, що стоять перед журналістами в сучасному суспільстві, та поділився своїми думками про роль громадського мовлення у забезпеченні громадськості якісною інформацією під час пандемії.
Під час пандемії серед молоді та старшого покоління зросла довіра до громадського мовлення, яке не керується рейтингами чи комерційним прибутком, а суспільними інтересами, намагаючись надати громадськості більше освітніх та інформаційних програм. На цьому в інтерв’ю для Ватиканських медіа наголосив Ноель Курран, Генеральний Директор Європейської спілки радіомовлення і телебачення (ЄСРТ) (англ. European Broadcasting Union, EBU), що є провідною професійною асоціацією телерадіомовників і має 115 активних членів у 56 країнах та 31 асоційованих членів у всьому світі. Радіо Ватикану є членом-співзасновником ЄСРТ а до складу її виконавчої ради входить Джакомо Ґізані, Віце-директор в Дирекції загальних питань Дикастерії в справах комунікації Святого Престолу.
Виклики перед журналістикою
Ділячись своїми думками про виклики, які ставить перед журналістикою сучасний світ, Ноель Курран підкреслив, що проблеми зумовлені надзвичайно швидким ритмом публікації і споживання новин: 24 години на добу, 7 днів на тиждень. В такому контексті журналісти не мають достатньо часу для того, аби поглиблено вивчати зміст того, про що пишуть. Не менш серйозними проблемами він вважає залякування журналістів та зосередження влади в руках небагатьох багатонаціональних компаній.
Роль громадського мовлення
Роздумуючи про роль громадського мовлення для населення, особливо, під час пандемії, очільник ЄСРТ зауважив, що ці медіа є основним джерелом інформації різного характеру як для молоді, так і для старших поколінь. Ці ЗМІ керуються не рейтингами чи комерційним прибутком, а суспільними інтересами, намагаючись надати громадськості більше освітніх та інформаційних програм.
Місія громадського мовлення
Ноель Курран вказав на важливість інвестувати в журналістські розслідування та міжнародні новини, які, за його словами, мають вагомий вплив не тільки на світогляд людей, але й на громадські стратегії в різних країнах світу. «Міжнародні новини, – пояснив він, – зазвичай, найпершими потрапляють під скорочення, коли відбувається скорочення бюджету, і для суспільного мовлення це є величезною помилкою, бо, власне, сума, яку ми інвестуємо в міжнародні новини та міжнародне висвітлення – це одна з тих речей, яка відрізняє нас від багатьох інших ЗМІ. Це належить також до місії громадського мовлення: ми дивимося поза межі самих себе, ми доносимо світ нашій аудиторії, де б вони не перебували».
Журналістика, якій можна довіряти
Генеральний Директор Європейської спілки радіомовлення і телебачення прокоментував Послання Папи Франциска на Всесвітній день суспільних комунікацій. Він підкреслив актуальність заклику Святішого Отця до журналістів «стирати підошви», тобто зустрічатися віч-на-віч з людьми та намагатися відображати їх на своєму робочому місці.
Ділячись думками про майбутнє журналістики в епоху соціальних мереж, Ноель Курран заначив, що, як показують дослідження, велика кількість молодих людей, що користуються соціальними мережами, не довіряють інформації, яку вони там отримують. В цьому контексті він порадив молодим людям черпати інформацію в медіа, яким вони можуть довіряти. Саме ця тенденція спонукала багатьох людей звертатися саме до громадського мовлення під час пандемії.
Alessandro Gisotti / Духович Світлана – Ватикан
Джерело: https://www.vaticannews.va/