Головна

«Існування Української державності є невідкличне так само, як воскресіння Христове. Подобається це комусь чи ні»

273995943_4835446813189566_74927626301682308_nСьогодні Бог каже нам: кожен, хто вивищує себе, буде понижений. Ми знаємо, що Ти, Боже, виловлюєш могутніх цього світу ілюзією їхньої могутності і скидаєш їх з престолів, а підносиш Твоїх дітей, Твоїх смиренних.

Про це сказав Отець і Глава Української Церкви Блаженніший Святослав під час проповіді до вірних у Патріаршому соборі Воскресіння Христового в Києві.

За його словами, сьогодні весь цивілізований світ споглядає на Україну. Багато хто вважає нас у великій небезпеці, а Київ, Україну небезпечним місцем на землі, звідки відкликають своїх громадян, своїх дипломатів.

Якою має бути сьогодні наша молитва? Глава Церкви нагадує, що цього року ми святкуватимемо 35 років Грушівського об'явлення. «Хтось з вас може пригадує, що ще в дрімучі часи Совєцького Союзу в Грушеві до нашого народу прийшла Мати Божа. Грушів – таке маленьке село біля Дрогобича. І це об'явлення ми сьогодні називаємо благовіщенням нашої свободи. Тоді Пречиста Діва Марія начебто об'явила нам Божий задум про Україну, про те, що імперія зла розвалиться. І це буде не ділом людини, а справою Божою», – розповів проповідник.

Предстоятель запропонував далі пригадати, що цього тижня, 17 лютого, ми святкуватимемо 130 років з дня народження патріарха Йосифа Сліпого – ісповідника віри, в'язня сталінських концтаборів. Патріарх Йосиф перший розповів світові про Україну, яка за своє бажання бути свобідною заплатила великими жертвами. «Гори трупів і ріки крові», – сказав так про наші землі перед могутніми світу цього патріарх Йосиф Сліпий.

«Ми сьогодні кажемо: Боже, ми пам'ятаємо, що це Ти воскресив нашу Церкву. Коли ми виходили з підпілля, то не могли собі уявити, до якої свободи Він нас кличе. І питаємо: чи те воскресіння було Твоїм жартом, Боже?» – риторично запитує він.

Глава Церкви відзначив, що воскресіння нашої Церкви стало наче отим каменем, який розбив колоса на глиняних ногах і Совєтський Союз – тюрма народів розпалася. Чиєю силою? Тільки Божою! Бо тоді могутні світу цього, ні в Москві, ні у Вашингтоні – ніхто собі не міг уявити, що цей колос одного дня впаде.

І сьогодні ми кажемо: Боже, ми пам'ятаємо про те Твоє діло. Що воно означає? Чи той колос знову встане на глиняні ноги? Ми пам'ятаємо, як воскресла Україна силою благодаті Божої, відновила свою державність, свою соборність, за яку змагалися цілі покоління наших попередників. І ми знаємо, що це було діло Боже. І питаємо себе сьогодні: Боже, чи то був Твій жарт? Чи Ти нас тільки спокусив запахом тієї свободи? А тепер хочеш її відібрати?

«Стоячи сьогодні в нашому Патріаршому соборі, кажемо: Боже, ті Твої діла є невідкличні так само, як Твоє воскресіння з мертвих. Подобається це комусь чи ні. Ми сьогодні молимо Тебе, Боже: не зважаючи на наші гріхи чи наші заслуги, але так, як ти 35 років тому Ти благовістив нам свободу, 30 років тому її дарував, сьогодні збережи її для нас. Захисти Україну, захисти наш народ. Не зважай на нашу праведність чи гріховність, а подивися на святість Твоєї Церкви-мучениці, Твого народу, до якого Ти прийшов, щоб спасти», – попросив у Всевишнього український духовний лідер.

Департамент інформації УГКЦ

https://www.youtube.com/watch?v=yeYGOrOpbbA

Джерело: http://news.ugcc.ua/

катехизм

Молитва св. Папи Івана Павла ІІ за Україну в церкві св. Миколая на Аскольдовій Могилі

«О Всеблагая Діво Маріє, Зарваницька Богородице, дякую Тобі за ласку перебування на київській землі, з якої світло Євангелія поширилося по всій Україні. Тобі, Мати Божа і Мати Церкви, перед Твоєю чудотворною іконою віддаю у руки мою апостольську подорож в Україну.

Пресвята Мати Божа, покрий Твоїм Материнським Покровом усіх християн, чоловіків та жінок доброї волі, які живуть у цій великій країні. Провадь їх до Свого Сина Ісуса, Який для всіх є Дорогою, Правдою і Життям. Амінь».

редакційна колегія


  • ПОЖЕРТВА

реквізити парафії для пожертв:

РГ УГКЦ Парафії Св Миколая на Аскольдовій Могилі,

код: 20051904 Ощадбанк АТ,

iban:  UA543226690000026003300218570

http://askoldova-mohyla.org/uk/

 

Офіційний сайт жіночого вокального ансамблю "Аніма" УГКЦ св. Миколая Чудотворця на Аскольдовій Могилі

 http://anima.askoldova-mohyla.org/