Головна

Ясна гора приймає кожного паломника

Монастир, що у Гошеві на Ясній горі приймав паломників з усієї України. 28 серпня 2009 р. у свято Успення Божої Матері тут відбулася знаменна подія - коронування чудотворної ікони Божої Матері Гошівської, біля якої упродовж століть відбувалися сотні чудес зцілення, навернення, оздоровлення. Дванадцять паломників з числа парафіян церкви Св. Миколая на Аскольдовій могилі, що у м. Києві, також побували на цьому величному святі духовності та віри. Дорога прочан до Святині та була оплачена добродіями Сергієм та Русланою. Дана пожертва стала офірою на молитву за здоров'я та спокій родини, за мир та процвітання України.

За версією монастирської Гошівської обителі його було засновано побожним лицарем Кучуландом, родом із Тухлі. Він на Ясній горі вибудував для василіанських ченців невеликий дерев'яний монастир, а поруч з ним - церквицю Успіня Пречистої Діви Марії. Нажаль, монастир було зруйновано у 1600 р. Новими фундаторами Гошівської обителі у 1629 р. стали Євстафій Шумлянський та його син - львівський єпископ Йосиф Шумлянський. Свого подальшого розквіту Гошівський василіанський монастир зазнав після 1758 р. Тоді, український шляхтич Микола Гошовський подарував ченцям свій маєток на Ясній горі, де й було відновлено пам'ятку у 1771 р.

На головному престолі нової монастирської церкви було встановлено ікону Божої Матері (Богородиця Одигітрія, перша половина XVIII ст.). Саме з дозволу митрополита Атанасія Шептицького, який проголосив її чудотворною, образ Пресвятої Богородиці урочисто перенесли до дерев'яної монастирської церкви Гошівської обителі на свято Господнього Преображення.

До кінця XVIII століття у «Монастирському літописі» налічувалося більше 100 записів про чудесні зцілення через заступництво Пресвятої Богородиці. Нажаль, навіть цей факт не зупинив радянський режим. У 1950 р. монастир закрили. Саме у 50-х роках зникла ікона Богородиці і до нині монахи не можуть знайти її оригінал, шати та корону. У 2001 р. було віднайдено найстарішу копію Гошівської ікони. Саме її коронували 28 серпня.

Коронізація означає, що Церква немов би канонізує ікону, визнає її чудотворною. Апостольська столиця надала Гошівському монастиреві декрет про оголошення його великою Базилікою і прилученням до великих Маріїних відпустових місць Католицької церкви в усьому світі.

Щодня у Гошів їдуть люди різних національностей і конфесій, з України і з інших держав. Хтось піднімається на Ясну гору пішою ходою, хтось долає увесь цей шлях на колінах, хтось на інвалідному візку, але усі піднімаються на Ясну гору з думкою про зцілення власної душі та тіла, з проханням заступництва Богородиці для всієї своєї родини, та українського народу, з надією та вірою.

Матеріал: Неоніли Струк, «Оранта»

катехизм

Молитва св. Папи Івана Павла ІІ за Україну в церкві св. Миколая на Аскольдовій Могилі

«О Всеблагая Діво Маріє, Зарваницька Богородице, дякую Тобі за ласку перебування на київській землі, з якої світло Євангелія поширилося по всій Україні. Тобі, Мати Божа і Мати Церкви, перед Твоєю чудотворною іконою віддаю у руки мою апостольську подорож в Україну.

Пресвята Мати Божа, покрий Твоїм Материнським Покровом усіх християн, чоловіків та жінок доброї волі, які живуть у цій великій країні. Провадь їх до Свого Сина Ісуса, Який для всіх є Дорогою, Правдою і Життям. Амінь».

редакційна колегія


  • ПОЖЕРТВА

реквізити парафії для пожертв:

РГ УГКЦ Парафії Св Миколая на Аскольдовій Могилі,

код: 20051904 Ощадбанк АТ,

iban:  UA543226690000026003300218570

http://askoldova-mohyla.org/uk/

 

Офіційний сайт жіночого вокального ансамблю "Аніма" УГКЦ св. Миколая Чудотворця на Аскольдовій Могилі

 http://anima.askoldova-mohyla.org/