Головна

Глава УГКЦ: Ми маємо патріархат, але він ще не визнаний

Отець і Глава УГКЦ Блаженніший Святослав в інтерв’ю для «Громадського телебачення» прокоментував питання про патріархат для УГКЦ. «Ми маємо патріархат, але він ще не визнаний», — сказав Предстоятель.

Блаженніший Святослав з митрополитами під час відкриття Синоду Єпископів УГКЦ в Римі, 3 вересня 2023 року

 

«Патріархат — це певна форма церковного буття, коли низку митрополитів, які мають свої митрополії, свої структури, очолює глава Церкви. Той, хто „предстоїть“ між митрополитами, і є патріархом», — розповів Блаженніший Святослав.

Він зазначив, що за часів патріарха Йосифа, який уперше підняв цю тему, наша Церква мала три митрополії, які не мали свого єдиного центру, тому належали до Апостольської столиці — до Рима, адже Україна була поневолена.

Однак сьогодні УГКЦ має вісім митрополій і єдине законодавче тіло — Синод Єпископів. Тому ми маємо патріархат.

Предстоятель визнав, що 30 років для такої патріаршої структури — це дуже маленький проміжок часу. «Потрібно, щоб до нас призвичаїлися і в Апостольській столиці (Ватикані), і серед православного світу не тільки в Україні, але й за кордоном. Так ми маємо патріархат, який функціонує, який розвивається, який розквітає і чекає свого вселенського визнання», — зазначив він.

Залишається відкритим питання, хто має визнати патріархат УГКЦ. Дехто каже — тільки Вселенський Собор, а інші — тільки Папа Римський. «Я думаю, що питання визнання — це питання часу», — підсумував Блаженніший Святослав.

Департамент інформації УГКЦ

катехизм

Молитва св. Папи Івана Павла ІІ за Україну в церкві св. Миколая на Аскольдовій Могилі

«О Всеблагая Діво Маріє, Зарваницька Богородице, дякую Тобі за ласку перебування на київській землі, з якої світло Євангелія поширилося по всій Україні. Тобі, Мати Божа і Мати Церкви, перед Твоєю чудотворною іконою віддаю у руки мою апостольську подорож в Україну.

Пресвята Мати Божа, покрий Твоїм Материнським Покровом усіх християн, чоловіків та жінок доброї волі, які живуть у цій великій країні. Провадь їх до Свого Сина Ісуса, Який для всіх є Дорогою, Правдою і Життям. Амінь».

редакційна колегія


  • ПОЖЕРТВА

реквізити парафії для пожертв:

РГ УГКЦ Парафії Св Миколая на Аскольдовій Могилі,

код: 20051904 Ощадбанк АТ,

iban:  UA543226690000026003300218570

http://askoldova-mohyla.org/uk/

 

Офіційний сайт жіночого вокального ансамблю "Аніма" УГКЦ св. Миколая Чудотворця на Аскольдовій Могилі

 http://anima.askoldova-mohyla.org/