Головна

Йорданське Водосвяття

«Сам, отже, чоловіколюбче Царю, прийди й нині

нашестям Святого Духа, освяти воду оцю»

(Чин Великого Водосвяття)

Велике або Йорданське Водосвяття буває тільки два рази в році: в Навечір’я  і на празник Господнього Богоявлення. В Йорданське Водосвяття деякі сміливці на річках роблять оболонку у вигляді Хреста і омиваються цією водою. Обряди  Великого Водосвяття творилися сотнями літ.

Від найдавніших часів Східня Церква уважає освячену йорданську воду за велику святість та приписує їй чудодійну силу у справах душі та тіла. Св. Іван Золотоуст у проповіді на празник  Богоявлення зауважував: «В цей празник  в опівночі всі, зачерпнувши води, приносять її додому і хоронять весь рік… І діється дивне явище: та вода у своїй істоті не псується від довготи часу, але зачерпнута  сьогодні, вона через цілий рік, а часто  два і три роки  є незіпсованою і свіжою».

Справді, здавна і навіть у наш час у кожній християнській домівці ми можемо знайти святу воду. Ця вода зцілила тисячі людей, які вірили у її чудодійну силу. Моя бабуся завжди вчила мне та мого брата та сестричку, що Йорданська вода оздоровлює наші тіла, також вона наголошувала, щоб ми ніколи не забували на Йордан іти у церкву, щоб прославити Бога та скуштувати й принести у домівку святу воду. Дякуючи, бабці та матері особисто для мене це свято має велике значення.

В це свято люди люблять співати колядки. Прегарні своїм глибоким змістом молитви йорданського Водосвяття величають Пресвяту Трійцю і просять св. Духа, щоб зійшов і сам освятив воду.

Матеріал підготував Ігор Качур, спеціально для «Оранти»

катехизм

Молитва св. Папи Івана Павла ІІ за Україну в церкві св. Миколая на Аскольдовій Могилі

«О Всеблагая Діво Маріє, Зарваницька Богородице, дякую Тобі за ласку перебування на київській землі, з якої світло Євангелія поширилося по всій Україні. Тобі, Мати Божа і Мати Церкви, перед Твоєю чудотворною іконою віддаю у руки мою апостольську подорож в Україну.

Пресвята Мати Божа, покрий Твоїм Материнським Покровом усіх християн, чоловіків та жінок доброї волі, які живуть у цій великій країні. Провадь їх до Свого Сина Ісуса, Який для всіх є Дорогою, Правдою і Життям. Амінь».

редакційна колегія


  • ПОЖЕРТВА

реквізити парафії для пожертв:

РГ УГКЦ Парафії Св Миколая на Аскольдовій Могилі,

код: 20051904 Ощадбанк АТ,

iban:  UA543226690000026003300218570

http://askoldova-mohyla.org/uk/

 

Офіційний сайт жіночого вокального ансамблю "Аніма" УГКЦ св. Миколая Чудотворця на Аскольдовій Могилі

 http://anima.askoldova-mohyla.org/