Головна

Священик і мирянин разом творять Церкву

"Гармонійна співпраця священика та мирянина, розуміння, що і священик, і мирянин разом творять Церкву, а парафія є спільнотою любові і родиною родин, завжди приносила численні добрі плоди для розвитку нашої Церкви. Особливо виразно ці плоди проявилися в часи гонінь, коли миряни і клир з Божою поміччю зуміли передати нам живу Церкву", - написали у своєму зверненні до парохів, усіх священиків та семінаристів УГКЦ делегати ІІ з'їзду мирян УГКЦ: "Моя участь у житті парафії, Церкви та держави". З'їзд, як ми повідомляли раніше, відбувався 7 - 8 листопада 2008 року у м. Києві.

На переконання делегатів з'їзду, через втрату розуміння спільної відповідальності і приналежності до парафії і мирян, і парохів стаються прикрі випадки, коли священик трактує парафію як своє місце праці й заробітку, а свою відповідальність пастиря - як право на управління душами. "З іншого боку, часто миряни не усвідомлюють себе складовою частиною Церкви, сприймають літургійне життя як примус, накинутий іззовні, і вважають, що Церква - це храм і священик, а парафіяльна активність - щось зовнішнє і чуже", - читаємо у документі.

Тому делегати з'їзду закликають душпастирів розбудовувати парафіяльні структури: катехитичні школи, церковні хори, гуртки для осіб різного віку, мирянські спільноти, товариства та рухи, "щоб кожен мав змогу бути залученим до парафіяльного життя". "Налагоджуйте співпрацю з дошкільними закладами, середніми та вищими школами. Власним прикладом, жертовністю і святістю свого служіння заохочуйте мирян до глибокого духовного життя й активної участі у житті парафії. Залучайте мирян до творення душпастирського парафіяльного плану. А також присвячуйте своє служіння тому, щоб миряни мали змогу ознайомитися з постановами й рішеннями Синоду, а особливо - із посланнями Глави нашої Церкви", - сказано у зверненні до парохів, усіх священиків та семінаристів УГКЦ делегатів ІІ з'їзду мирян УГКЦ.

 

 

Звернення делегатів ІІ з'їзду мирян УГКЦ
«Моя участь у житті парафії, Церкви та держави»
до парохів, священиків та семінаристів УГКЦ

 

Слава Ісусу Христу!
Дорогий душпастирю! Дорогий семінаристе!

Втішаючись безцінним даром живої Христової Церкви, вірними дітьми якої ми є, і відчуваючи свою частку відповідальності за розвиток та плекання її видимих структур - парафії, єпархії, патріархії - дозволь поділитися з тобою думками, які ми, делегати від усіх єпархій та екзархатів нашої Церкви в Україні, напрацювали під час нарад Другого з'їзду мирян на тему «Моя участь у житті парафії, Церкви і держави».

Гармонійна співпраця священика та мирянина, розуміння, що і священик, і мирянин разом творять Церкву, а парафія є спільнотою любові і родиною родин, завжди приносила численні добрі плоди для розвитку нашої Церкви. Особливо виразно ці плоди проявилися в часи гонінь, коли миряни і клир з Божою поміччю зуміли передати нам живу Церкву.

Через втрату цього розуміння стаються прикрі випадки, коли священик трактує парафію як своє місце праці й заробітку, а свою відповідальність пастиря - як право на управління душами. Звідси - часте небажання розвивати парафію і як наслідок - підпадання парафії під вплив сект, розкольників та інших ворогів Церкви.

З іншого боку, часто миряни не усвідомлюють себе складовою частиною Церкви, сприймають літургійне життя як примус, накинутий іззовні, і вважають, що Церква - це храм і священик, а парафіяльна активність - щось зовнішнє і чуже. Часто це супроводжується неповагою до священика.

Спираючись на численні приклади, де парох і миряни плекають належне розуміння Церкви, завдяки чому парафія є свідком живої Христової Церкви, закликаємо:

Розбудовуйте парафіяльні структури: катехитичну школу, церковний хор, гуртки для осіб різного віку, мирянські спільноти, товариства та рухи, щоб кожен мав змогу бути залученим до парафіяльного життя. Налагоджуйте співпрацю з дошкільними закладами, середніми та вищими школами. Власним прикладом, жертовністю і святістю свого служіння заохочуйте мирян до глибокого духовного життя й активної участі у житті парафії. Залучайте мирян до творення душпастирського парафіяльного плану. А також присвячуйте своє служіння тому, щоб миряни мали змогу ознайомитися з постановами й рішеннями Синоду, а особливо - із посланнями Глави нашої Церкви.

Багато людей в Україні і «аж до краю землі» не мають змоги почути Благу Вість, тому важливо є докласти трохи зусиль і певної щедрості, щоб уможливити місійну роботу в Божому винограднику. Багато прикладів сьогодення свідчать, що такими зусиллями привертається багато людей до Віри Христової і Церкви.

Лише приклад такої живої парафії здатен свідчити Христа і Його Церкву.

 

Делегати ІІ з'їзду мирян УГКЦ
«Моя участь у житті парафії, Церкви та держави»
Київ, 8 листопада 2008 р.Б.

Особа для контактів:

Юрій Підлісний,
голова Комісії у справах мирян УГКЦ
тел. 8 067 9289967
e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду

 

 

Рівно ж делегати з'їзду написали звернення до усіх мирян УГКЦ. Провідною думкою документу є заклик до активної участі у житті своєї парафії. "Кожен із нас відповідальний за свою парафію і може розвивати її своїми талантами: творити парафіяльні структури чи просто забезпечувати чистоту і порядок, або ж дбати про фінансове благополуччя парафії чи Церкви в цілому через збірки на потреби", - пояснюють учасники ІІ з'їзду мирян УГКЦ.

У зверненні наголошено, що "парафія не обмежується храмом і прихрамовим подвір'ям" і що "розбудова парафії повинна відкрити нас на солідарну допомогу тим, хто потерпає від різних бід і залежностей". "Тому ми зі своєї парафії повинні йти з допомогою залежному від алкоголю і наркотиків, азартних ігор і розпусти; запобігти розлученням, абортам і контрацепції; припинити хабарництво і брехню як у колі найближчих, так і на рівні суспільства та держави", - закликають делегати з'їзду у своєму зверненні до усіх мирян УГКЦ.

 

 

Звернення делегатів ІІ з'їзду мирян УГКЦ
«Моя участь у житті парафії, Церкви та держави»
до всіх мирян УГКЦ

 

Слава Ісусу Христу!
Дорогий у Христі брате! Дорога у Христі сестро!

Втішаючись безцінним даром живої Христової Церкви, вірними дітьми якої ми є, і відчуваючи свою частку відповідальності за розвиток та плекання її видимих структур - парафії, єпархії, патріархії - дозволь поділитися з Тобою думками, які ми, делегати від усіх єпархій та екзархатів нашої Церкви в Україні, напрацювали під час нарад Другого з'їзду мирян на тему «Моя участь у житті парафії, Церкви і держави».

Кожного з нас Христос кличе зродитися згори, щоб бути досконалим, як Отець наш Небесний, а відгук на цей поклик робить легким, даруючи свої ласки. Втішаючись цими дарами, ми з Тобою покликані через втілення нашої віри у щоденному житті, у своїй родині, на місці свого навчання, праці чи перебуваючи у дорозі молитвою і ділами бути свідками Ісуса Христа.

Ми не самотні. Поруч - наші брати і сестри у Христі, з якими ми творимо парафію - спільноту, в якій можемо стати учасниками Божого плану відкуплення. Можемо ділитися своєю вірою з ближнім і відкритися на його особистий досвід, творити мале суспільство, відкрите до Господа. Кожен з нас - і мирянин, і парох - повинні докласти своїх зусиль і талантів, щоб по можливості у кожній парафії працювали катехитична школа, церковний хор, гуртки для осіб різного віку, мирянські спільноти, товариства та рухи, щоб кожен мав змогу бути залученим до парафіяльного життя.

Парафія не обмежується храмом і прихрамовим подвір'ям. Розбудова парафії повинна відкрити нас на солідарну допомогу тим, хто потерпає від різних бід і залежностей, повинна зродити в нас ще більшого духа любові і солідарності. Тому ми зі своєї парафії повинні йти з допомогою залежному від алкоголю і наркотиків, азартних ігор і розпусти; запобігти розлученням, абортам і контрацепції; припинити хабарництво і брехню як у колі найближчих, так і на рівні суспільства та держави.

Кожен мирянин спільно з парохом повинен активно відгукнутися на поклик Христа стати Його свідками аж до краю землі і поділитися своїм даром віри з тими, хто через певні обставини життя ніколи не чув Благої Вісті. Незалежно, чи це йдеться про сусіда, чи мешканця отого далекого «краю землі».

Кожен із нас відповідальний за свою парафію і може розвивати її своїми талантами: творити парафіяльні структури чи просто забезпечувати чистоту і порядок, або ж дбати про фінансове благополуччя парафії чи Церкви в цілому через збірки на потреби.

Почни з себе! Не будь байдужим! Відгукнись на поклик Господа і дій. Зроби хоча б одну добру справу задля розвитку твоєї парафії. Візьми свій хрест і слідуй за Христом! Формуй себе, плекай даровані тобі віру і розум, вглиблюйся у Святе Письмо, діяння апостолів і святих, особливо твоєї землі, осмислюй послання Глави нашої Церкви та рішення Синодів. Лише так ми славитимемо Бога і зближатимемо день, коли на нашій землі буде один Божий народ на Київських горах і одна помісна Церква.

Делегати ІІ з'їзду мирян УГКЦ
«Моя участь у житті парафії, Церкви та держави»
Київ, 8 листопада 2008 р.Б.

Особа для контактів:

Юрій Підлісний,
голова Комісії у справах мирян УГКЦ
тел. 8 067 9289967
e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду

 

Департамент інформації УГКЦ

За матеріалами: http://www.ugcc.org.ua/

 

катехизм

Молитва св. Папи Івана Павла ІІ за Україну в церкві св. Миколая на Аскольдовій Могилі

«О Всеблагая Діво Маріє, Зарваницька Богородице, дякую Тобі за ласку перебування на київській землі, з якої світло Євангелія поширилося по всій Україні. Тобі, Мати Божа і Мати Церкви, перед Твоєю чудотворною іконою віддаю у руки мою апостольську подорож в Україну.

Пресвята Мати Божа, покрий Твоїм Материнським Покровом усіх християн, чоловіків та жінок доброї волі, які живуть у цій великій країні. Провадь їх до Свого Сина Ісуса, Який для всіх є Дорогою, Правдою і Життям. Амінь».

редакційна колегія


  • ПОЖЕРТВА

реквізити парафії для пожертв:

РГ УГКЦ Парафії Св Миколая на Аскольдовій Могилі,

код: 20051904 Ощадбанк АТ,

iban:  UA543226690000026003300218570





http://askoldova-mohyla.org/uk/

 

Офіційний сайт жіночого вокального ансамблю "Аніма" УГКЦ св. Миколая Чудотворця на Аскольдовій Могилі

 http://anima.askoldova-mohyla.org/