Тема номера
«Нехай Спаситель благословить кожну нашу родину, утре кожну нашу сльозу»
Середа, 06 січня 2021, 15:38
Із серця нашої Матері-Церкви – із золотоверхого Києва, з Патріаршого собору Воскресіння Христового Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав у спеціальному відеозверненні привітав вірних та людей доброї волі з Різдвом Христовим.
«Засилаю вам радісну вістку, – сказав Предстоятель УГКЦ, – яку сьогодні ангел з небес сповіщає пастирям: сповіщаю вам велику радість, яка буде радістю всього народу, сьогодні народився Христос Спаситель, сьогодні небо і земля наповнюються світлом. Сьогодні весь людський рід відчуває незмінну радість через те, що у Вифлеємі, у яслах на сіні, народився Спаситель. Бог увійшов у історію людини. У цьому Різдві Господь входить в історію нашого народу, кожного з нас у цих новітніх обставинах, які ми сьогодні переживаємо, де б ми не були на земній кулі».
Add a commentЧитати далі: «Нехай Спаситель благословить кожну нашу родину, утре кожну нашу сльозу»
In Hoc Anno Domini
Понеділок, 28 грудня 2020, 23:29
Коли апостол Павло вирушив у свою подорож до Дамаска, весь знаний світ був у неволі. Була одна держава – Рим. Усе мало одного господаря, і звали його Тиберій Цезар. Усюди панував громадський лад, бо руки римського закону були довгими. Усюди була стабільність, в уряді та суспільстві, бо центуріони стежили за цим.
Але повсюди також було ще щось. Було гноблення – тих, хто не був другом Тиберія Цезаря. Були збирачі податків, щоб забирати зерно з полів і полотно з веретена, аби годувати леґіони або наповнювати бездонну казну, з якої божественний Цезар давав народові дари. Був вербувальник, щоб шукати рекрутів для амфітеатрів. Були кати, щоби змусити замовкнути тих, кому це прописав імператор. Для чого жила людина, якщо не служити Цезареві?
Add a comment«Бог Отець прагне, щоб у святі Різдва Його Сина Його дім наповнився», – Блаженніший Святослав
Понеділок, 28 грудня 2020, 15:56
Свято Різдва, повнота його радості буде, бо Різдво Сина Божого готує не людина, але сам Бог Отець. Однак за шумом розваг, світських справ і турбот ми, уподібнившись до тих, хто не прийняв запрошення на підготоване Господом свято, ризикуємо втратити справжній зміст Різдва. Про це сказав Отець і Глава УГКЦ Блаженніший Святослав під час проповіді в неділю Праотців.
У недільній проповіді Глава УГКЦ зазначив, що у притчі Ісуса Христа про запрошених на вечерю євангелист Лука малює ікону повноти часів, оскільки старозавітні пророки провіщали момент приходу на землю довгоочікуваного Месії, використовуючи образ месіанського бенкету. Знаком приходу Спасителя стане бенкет Його Царства, на який будуть запрошені покликані.
Add a commentСина нам дано. Різдвяна проповідь Папи Франциска
Субота, 26 грудня 2020, 23:27
В цю ніч сповнюється велике пророцтво Ісаї: «Дитя нам народилося, сина нам дано» (Іс 9,5).
Сина нам дано. Часто можна почути, що найбільшою радістю в житті є народження дитини. Це щось надзвичайне, що все перемінює, приводить у рух немислимі сили та допомагає долати труднощі, перешкоди та безсонні чування, бо приносить велике щастя, перед яким вже ніщо не є тягарем. Саме цим і є Різдво: народження Ісуса – це новизна, яка дозволяє нам щороку відроджуватися зсередини, знаходити в Ньому сили, щоб долати кожне випробування. Так, бо Його народження призначене для нас: для мене, для тебе, для всіх нас, для кожного. Він народжується для мене, для нас. «Для» є словом, яке часто повторюється в цю святу ніч: «Дитя народилося для нас», – пророкував Ісая. «Сьогодні народився для нас Спаситель», – повторювали ми у псалмі, «Ісус віддав Себе Самого за нас» (Тит 2,14), – звістив святий Павло. А ангел в Євангелії прорік: «Сьогодні для вас народився Спаситель» (Лк 2,11). Для мене, для нас…
Add a commentЧитати далі: Сина нам дано. Різдвяна проповідь Папи Франциска
Голодомор в Україні
Середа, 18 листопада 2020, 09:08
18 листопада 1932 року вийшли постанови ЦК КП(б)У «Про заходи щодо посилення хлібозаготівель» і політбюро ЦК КП(б)У «Про ліквідацію контрреволюційних гнізд та розгром куркульських груп», які ще більше посилили репресивні заходи щодо українських селян. Спланована конфіскація у них урожаю зернових та усіх інших продуктів харчування призвела до їх вбивства голодом, апогей якого припав на травень-червень наступного року.
Add a commentБільше статей...
Сторінка 9 з 149