Світ
Заклик громадян Європи з нагоди виборів до Європарламенту у червні 2009 року
П'ятниця, 27 березня 2009, 18:03
Під час круглого столу в Брюсселі, 1 квітня цього року, члени європейської робочої групи «Ініціативи християн Європи (ІХЄ)» (www.initiative-ixe.eu) представлять «Заклик громадян Європи з нагоди виборів до Європарламенту у червні 2009 року». У цьому документі християни різних конфесій пропонують шляхи подолання кризи та відповіді на виклики сьогодення завдяки більш об'єднаній, більш солідарній, більш відкритій до світу Європі. В Україні представником ІХЄ є Інститут екуменічних студій Українського Католицького Університету.
Add a commentЧитати далі: Заклик громадян Європи з нагоди виборів до Європарламенту у червні 2009 року
„Хто служить Богу, захищає його створіння”
Середа, 11 березня 2009, 20:03
З нагоди Великого посту 2009 року д-р Людвіг Шік, Архиєпископ Бамбергзький, звернувся до вірян, всіх людей доброї волі, а зокрема, до відповідальних у сфері політики зі спеціальним посланням на екологічну тематику.
Add a comment
Міжнародна конференція визначила місію греко-католиків у 21 столітті – бути свідченням християнства та єдності
Вівторок, 10 березня 2009, 10:31
У м. Гамінгу (Австрія) 4-6 березня відбулася конференція, на якій йшлося про місію Східних Католицьких Церков в житті Вселенської Церкви. Серед 150 учасників було 17 єпископів (15 греко-католицьких), численні священики, провідні науковці, студенти та миряни з понад 20 країн світу. Як повідомив офіційний сайт Міжнародного теологічного інституту, організаторами конференції виступили: Міжнародний теологічний інститут в Гамінгу (Австрія), Інститут історії східного християнства, Католицький теологічний факультет Віденського університету та Український католицький університет.
Ватикан: туризм має бути етичним та "зеленим"!
Субота, 28 лютого 2009, 11:32
Туризм має бути "етичним, зеленим та відповідати якісним вимогам у всіх своїх галузях", констатує Папська рада душпастирства мігрантів та подорожуючих. "Зміни клімату становлять предмет великої турботи в глобальному вимірі. Вони є проблемою, яка стосується всіх нас, оскільки ми живемо в спільному домі, яким є для нас Земля".
Послання Папи Венедикта XVI на Великий Піст 2009 року
Четвер, 26 лютого 2009, 17:50
На початку Великого Посту, що є шляхом інтенсивнішого духовного приготування, Літургія пропонує нам три покутничі практики, які дуже близькі біблійній та християнській традиціям - молитву, піст та милостиню, щоб приготувати нас до кращого святкування Пасхи і, таким чином, досвідчити могутність Бога, Який, як почуємо під час Пасхального чування, «перемагає зло, змиває провини, повертає невинність грішникам, радість пригніченим, розвіває ненависть, покоряє могутніх, поширює згоду та мир». Цього року у моєму традиційному великопосному посланні прагну особливо призадуматись над цінністю і значенням посту. Великий Піст, зрештою, пригадує нам про сорок днів посту, які пережив Господь у пустині перед тим, як приступити до Своєї прилюдної місії. У Євангелії читаємо: «Тоді Дух повів Ісуса в пустиню, щоб диявол спокушав його. Він постив сорок днів і сорок ночей і нарешті зголоднів» (Мт 4,1-2). Як Мойсей, перед тим, як отримати Скрижалі Закону (пор. Єз 34,28), як Ілля, перед тим, як зустріти Господа на горі Хорив (пор. 1 Цар 19,8), також Ісус, молячись та постивши, приготовлявся до Своєї місії, початком якої була важка сутичка зі спокусником.
Читати далі: Послання Папи Венедикта XVI на Великий Піст 2009 року
Більше статей...
Сторінка 51 з 56