Світ
Папа реорганізував Інститут про сім’ю
Вівторок, 19 вересня 2017, 17:48
Сьогодні, 19 вересня 2017 р., оприлюднено Апостольський лист Папи Франциска «Summa famialiae cure», тобто «Найбільше дбання про сім’ю» у формі motu proprio (з власної волі).
Цей лист підписаний 8 вересня 2017 року, але опублікований сьогодні. Ним оголошується створення Папського богословського інституту про подружжя і сім’ю, що носитиме ім’я св. Йоана Павла ІІ. Так Франциск реорганізовує вже наявний Інститут досліджень подружжя та родини при Папському Латеранському Університеті. Інститут змінив назву та правовий статус і в своїй діяльності враховуватиме зміни, внесені в Церкву Синодами єпископів про сім’ю.
Add a commentПапа: подружжя може єднати тільки чоловіка й жінку
Вівторок, 05 вересня 2017, 19:34
6 вересня 2017 р., на французький книжковий ринок виходить книжка-інтерв’ю, що має назву «Папа Франциск: зустрічі з Домініком Волтоном. Політика і суспільство».
За цієї нагоди світові ЗМІ публікують уривки з нового видання. Наприклад, оцей, щодо природи шлюбного зв’язку.
Коли йдеться про справжню природу подружжя і шлюбу, каже Папа, то ми нині маємо справу з крайнім сум’яттям. У відповіді на запитання про «одностатеві подружжя» Франциск виразно не бажає уживати це поняття. Він також пропонує називати їх «цивільними зв’язками». «Не жартуймо з правди», — підкреслює Папа. Він каже, що запереченням правди також є навчати дітей, ніби вони можуть вибирати собі стать (ґендер). Франциск зізнається, що його це змушує замислитися — чи ці нові ідеї стосовно ґендеру не базуються якимось чином на страхові перед відмінностями. Папа заохочує вчених дослідити це питання.
Add a commentЧитати далі: Папа: подружжя може єднати тільки чоловіка й жінку
Спільне послання Папи Франциска і Патріарха Вартоломея І на День молитви за збереження створіння
П'ятниця, 01 вересня 2017, 21:48
У п’ятницю, 1 вересня 2017 р., коли відзначається День молитви в намірення дбання про збереження створіння, оприлюднено відповідне спільне послання Папи Франциска та Константинопольського Патріарха Вартоломея І:
Розповідь про створення пропонує нам панорамний погляд щодо світу. Святі Писання об’являють, що «на початку» Бог призначив людство співпрацювати у дбанні про природне середовище та в його захисті. На початку, як читаємо у Книзі Буття (2,5), «не було ще на землі ніякої польової рослини й не росла ще ніяка трава на полі, бо Господь Бог не посилав дощу на землю, і не було людини, щоб порати землю». Земля ввірена нам, як прекрасний дар і спадщина, щодо якої ми всі поділяємо відповідальність, аж доки «наприкінці» всі речі на небі й на землі не будуть наново об’єднані в Христі (пор. Еф 1,10). Людські гідність і процвітання глибоко поєднані з дбанням про все творіння.
Add a commentКардинал Паролін у Росії: український аспект
Неділя, 27 серпня 2017, 20:40
Візит Держсекретаря Ватикану до Росії – подія, яка провокувала чимало інтригуючих повідомлень в світових і українських медіа. Вкрай до того, що під час цього візиту обговорюватиметься можливий візит Папи Франциска до Росії.
Відомо, що Франциск вже не перший Папа, який готовий хоч завтра поїхати туди, але поки що цього не бажає російська сторона. Раніше під сумнів ставилась навіть можливість зустрічі з Московським Патріархом, але після Гавани це питання зняте з порядку денного. Зрозуміло, що згода на візит кардинала П’єтро Пароліна з боку російських властей, світських і церковних, є намаганням показати, що плоди гаванської зустрічі таки існують, і стосунки між Церквами і державами налагоджуються. І що найбільш важливо, було зрозуміло, що російська сторона намагатиметься всіма силами показати спільність позиції сторін у важливих для РФ питаннях навколо Сирії, України і Венесуели.
Add a commentПапа про літургійну реформу: «Вона неминуча»
П'ятниця, 25 серпня 2017, 18:54
Літургія є життям для всього церковного люду, адже зі своєї природи вона є «народною», а не клерикальною, на що вказує етимологія цього слова.
Вона є життям, а не ідеєю, яку слід збагнути. Такими думками Папа Франциск поділився у четвер, 24 серпня 2017 р., з учасниками 68?го італійського Національного літургійного тижня, який збігся із 70?річчям Центру літургійної діяльності, який постав саме для впровадження реформ у церковній літургії.
Add a commentБільше статей...
Сторінка 8 з 56