Історичні постаті у християнстві
На цьому тижні минуло 60 років з дня смерті блаженного Миколая Чарнецького, монаха, професора, мученика
Четвер, 11 квітня 2019, 10:53
Люди мають його за святця, чудотворця, заступника. Навіть, землю з його могили щодня нагрібали у торбинки, просячи зцілення від хворіб. Однак постать блаженного Миколая Чарнецького значно глибша, ніж народні уявлення про нього. Він – єпископ-місіонер, покликаний повернути до Греко-Католицької Церкви розшарпані Росією та Польщею північно-західні землі України та Білорусі, монах та духівник, під впливом якого сформувалося не одне священиче та чернече покликання, професор, доктор наук, багаторічний викладач станіславівської семінарії Григорія Хомишина, перекладач. Найголовніше – мученик, який пішов за визнання своєї віри на каторжне життя в Сибір.
https://zbruc.eu/node/88223?fbclid=IwAR27MH7xam5NtbB1lbbssrE6Av-08T7oqwoaKH66iGHn-iGj0iV4NZnXc94
Add a commentВшанування Святих Мощей Святого Верховного Апостола Петра в Успенському храмі м. Рахова Приурочене 98-літтю з дня народження владики Івана Маргітича
Четвер, 31 січня 2019, 03:45
20 січня 2019 року християни м. Рахова та багатьох околиць мали щасливу та рідкісну нагоду бути благословенними Святими Мощами Св. Верховного Апостола Петра на Божественній літургії в Успенському храмі м. Рахова. Сталося це завдяки Отцю-Диякону Київської Архієпархії Петру Токачу, який і привіз до Успенського храму Святі Мощі та розповів про їх історію. Святу Літургію відправив місцевий парох о. Василь Носа у співслужінні Отця-Диякона Петра Токача. В кінці Літургії парох поблагословив Мощами всіх вірних, а потім урочистою процесією перенесли їх на Тетрапод для особистого вшанування, де кожен вірник отримав від Отця-Диякона ще й образок Святого Петра із молитвою та мощами.
Ця подія відбулася в Неділю після Просвіщення, яка пригадує нам повноту Богоявлення в усіх трьох особах Святої Тройці і зобов’язує всіх християн позбуватися гріховної темряви світлом Христового Євангелія та нести це світло в усі закутини життя.
Add a commentОбраз, Надія, Життя
Субота, 29 грудня 2018, 12:44
Перший і поки єдиний візит Понтифіка в незалежну Україну відбувся в 2001 році. Для Івана Павла II цей візит був особливою подією. Він досконально вивчив історію України, знав про репресії за часів тоталітарного режиму, в тому числі, і спрямовані проти християн, про голодомор .
Літургії Івана Павла II в Києві і Львові зібрали понад 2 мільйони українців. А з політичної точки зору цей візит Папи Римського в Україну, яка тільки готувалася відзначити перші 10 років своєї Незалежності, продемонстрував усьому світові, що наша країна прагне до інтеграції з Європою.
«Поділ християн на різні конфесії є одним з найбільших викликів нашого часу. Шлях, яким треба пройти, щоб досягти повного примирення, швидше за все, буде довгим, але досвід минулого дозволяє нам з надією дивитися в майбутнє », - говорив Іван Павло II українцям.
Add a commentМолитва за прославу слуги Божого єпископа Івана Маргітича
Середа, 12 грудня 2018, 00:51
Add a commentКелія Преподобниці Анастасії Римлянки (Солунської).
Неділя, 11 листопада 2018, 13:18
В крипті нашої церкви Святого Миколая Чудотворця на Аскольдовій могилі родиною Ірини Квасниці та Олега Мотовільського облаштовано келію Преподобниці Анастасії Римлянки (Солунської).Життя і страждання Святої преподобної мучениці
Анастасії Римлянки (Старшої)
/день пам’яті 29-30 жовтня (за старим стилем) – 11-12 листопада (за новим)/
Свята Анастасія Римлянка народилася 230 року в знатній родині в місті Римі. Преподобна мучениця Анастасія Римлянка у віці трьох років осиротіла і її взяла під своє заступництво настоятелька жіночого монастиря, на ім'я Софія. Свята Анастасія Римлянка була дуже гарна на вроду та ще більше ясніла красою своєї чистої душі, яку посвятила Небесному Обручникові. Молоду дівчину ув'язнили в час жорстокого переслідування християн за правління імператора Декія.
Add a commentЧитати далі: Келія Преподобниці Анастасії Римлянки (Солунської).
Більше статей...
Сторінка 8 з 51
у номері
катехизм
Молитва св. Папи Івана Павла ІІ за Україну в церкві св. Миколая на Аскольдовій Могилі
«О Всеблагая Діво Маріє, Зарваницька Богородице, дякую Тобі за ласку перебування на київській землі, з якої світло Євангелія поширилося по всій Україні. Тобі, Мати Божа і Мати Церкви, перед Твоєю чудотворною іконою віддаю у руки мою апостольську подорож в Україну.
Пресвята Мати Божа, покрий Твоїм Материнським Покровом усіх християн, чоловіків та жінок доброї волі, які живуть у цій великій країні. Провадь їх до Свого Сина Ісуса, Який для всіх є Дорогою, Правдою і Життям. Амінь».
редакційна колегія
-
о. Ігор Онишкевич [email protected]+38-050-447-31-57
-
Любов Михайлюк +38-050-331-73-54
-
ПОЖЕРТВА
реквізити парафії для пожертв:
РГ УГКЦ Парафії Св Миколая на Аскольдовій Могилі,
код: 20051904 Ощадбанк АТ,
iban: UA543226690000026003300218570
http://askoldova-mohyla.org/uk/
Офіційний сайт жіночого вокального ансамблю "Аніма" УГКЦ св. Миколая Чудотворця на Аскольдовій Могилі
http://anima.askoldova-mohyla.org/