Головна

Спільнота

Духовна велич та військова звитяга у боротьбі за незалежну соборну Україну в 1917–1921 роках

П'ятниця, 20 листопада 2020, 08:02

95687458Частина  1

Командувачі армії УНР 

У боротьбі за соборну Україну

АВРАМЕНКО Никифор Антонович (22.02.1893–21.09.1973). Український військовослужбовець. Сотник Армії Української Держави      (1918 р.) і Армії УНР.

Народився у місті Верхньодніпровськ (тепер це місто Дніпропетровської обл.) у межах тодішнього Московського царства. Від 1911 р. перебував на службі у московському війську. У його складі брав участь у Першій Світовій війні 1914-1918 років. Закінчив Миколаївське інженерне училище (Петроград, 1916 р.). Отримав звання капітана (1917 р.).

Add a comment

Читати далі: Духовна велич та військова звитяга у боротьбі за незалежну соборну Україну в 1917–1921 роках

 

Виклики, про які знаємо, але яких до кінця не усвідомлюємо

Четвер, 19 листопада 2020, 17:51

marynovych-verhПочинаючи з квітня 2017 року, два інститути УКУ уже вчетверте спільно проводять молодіжний Круглий стіл. Головними спонуками для цих заходів завжди є певні місії, серед яких:

1. Дати слово саме молодим людям, щоб вони без втручання старших пробували формулювати свою позицію. Адже голос молоді слабо пробивається в умовах, коли домінують досвідчені старші політики.

Add a comment

Читати далі: Виклики, про які знаємо, але яких до кінця не усвідомлюємо

 

Духовна велич та військова звитяга у боротьбі за незалежну соборну Україну в 1917–1921 роках.

Вівторок, 17 листопада 2020, 23:14

2585258Запропонована читацькій аудиторії книга містить біографії командувачів Армії УНР.До того ж, з ласки Божої, ми одержали можливість ознайомитися з біографіями восьми священиків-капеланів підрозділів Армії УНР. Ми свідомі того, що їх було набагато більше.

Ми прагнемо розповісти для ширшого загалу і військовослужбовців, і капеланів сучасної української церкви про нашу звитяжну боротьбу за Незалежну Соборну Україну.

І нехай наша праця буде спонуканням для інших капеланів вивчати і досліджувати.  Цю сторінку нашої історії, яка за часів радянської окупації замовчувалася або спотворювалася. Маємо вивчати, даби ці герої – велетні віри, молитви, духу – поверталися із небуття. Бо, як відомо, домінанта ”Бог і Україна“ була і на вустах священиків, що були в Армії УНР, і офіцерів, і військовослужбовців.

Add a comment

Читати далі: Духовна велич та військова звитяга у боротьбі за незалежну соборну Україну в 1917–1921 роках.

   

«Слово має ціну. Його бояться. Воно рятує життя нації» – письменниця Лариса Денисенко

Вівторок, 03 листопада 2020, 19:20

650_r0_sСлова – ніби звичні практики для більшості людей. Хоча ми можемо і не пригадати, кому і що ми наговорили протягом дня або ж що містилося в передвиборчих політичних обіцянках, але батьки пам’ятають перше слово своєї дитини, це завжди було важливим для людства. День, коли дитина робить перший крок, батьки також закарбовують в пам’яті, але стосовно слова пам’ятним є не лише коли, а і що промовила дитина.

Add a comment

Читати далі: «Слово має ціну. Його бояться. Воно рятує життя нації» – письменниця Лариса Денисенко

 

Народе мій, до тебе вже не верну?

П'ятниця, 23 жовтня 2020, 18:42

65x1024Рішення Дарницького районного суду Києва від 19 жовтня ц. р. заборонити поширення книги Вахтанга Кіпіані «Справа Василя Стуса» відразу стало символічним у своїй трагічності. Винесено заборону на друковане слово, і в самому факті такої заборони відлунює іронічне «Back to USSR» чи пригадується горезвісне «Стражайше запретить писать и рисовать». Український суд іменем українського народу унеможливлює доступ до книги, яку мали б вивчати у кожній українській школі.

Адвокат В’ячеслав Якубенко, якому не можна дорікнути за невдале ведення справи, написав на «Історичній правді»: «Прочитавши рішення, зрозумів: суддя зробила все що, могла. Історії невідомі випадки, коли суди першої інстанції відмовлялися задовольнити численні позови Медведчука про захист честі, гідності, ділової репутації. Суддя Заставенко Марина Олександрівна теж не могла відмовити. Суддя, яка переведена до столичного Дарницького суду із суду окупованої Макіївки, дуже вразлива для сильних світу цього на кшталт Медведчука».

Add a comment

Читати далі: Народе мій, до тебе вже не верну?

   

Сторінка 5 з 90

катехизм

Молитва св. Папи Івана Павла ІІ за Україну в церкві св. Миколая на Аскольдовій Могилі

«О Всеблагая Діво Маріє, Зарваницька Богородице, дякую Тобі за ласку перебування на київській землі, з якої світло Євангелія поширилося по всій Україні. Тобі, Мати Божа і Мати Церкви, перед Твоєю чудотворною іконою віддаю у руки мою апостольську подорож в Україну.

Пресвята Мати Божа, покрий Твоїм Материнським Покровом усіх християн, чоловіків та жінок доброї волі, які живуть у цій великій країні. Провадь їх до Свого Сина Ісуса, Який для всіх є Дорогою, Правдою і Життям. Амінь».

редакційна колегія


  • ПОЖЕРТВА

реквізити парафії для пожертв:

РГ УГКЦ Парафії Св Миколая на Аскольдовій Могилі,

код: 20051904 Ощадбанк АТ,

iban:  UA543226690000026003300218570

http://askoldova-mohyla.org/uk/

 

Офіційний сайт жіночого вокального ансамблю "Аніма" УГКЦ св. Миколая Чудотворця на Аскольдовій Могилі

 http://anima.askoldova-mohyla.org/