Спільнота
Виклики, про які знаємо, але яких до кінця не усвідомлюємо
Четвер, 19 листопада 2020, 17:51
Починаючи з квітня 2017 року, два інститути УКУ уже вчетверте спільно проводять молодіжний Круглий стіл. Головними спонуками для цих заходів завжди є певні місії, серед яких:
1. Дати слово саме молодим людям, щоб вони без втручання старших пробували формулювати свою позицію. Адже голос молоді слабо пробивається в умовах, коли домінують досвідчені старші політики.
Add a commentЧитати далі: Виклики, про які знаємо, але яких до кінця не усвідомлюємо
Духовна велич та військова звитяга у боротьбі за незалежну соборну Україну в 1917–1921 роках.
Вівторок, 17 листопада 2020, 23:14
Запропонована читацькій аудиторії книга містить біографії командувачів Армії УНР.До того ж, з ласки Божої, ми одержали можливість ознайомитися з біографіями восьми священиків-капеланів підрозділів Армії УНР. Ми свідомі того, що їх було набагато більше.
Ми прагнемо розповісти для ширшого загалу і військовослужбовців, і капеланів сучасної української церкви про нашу звитяжну боротьбу за Незалежну Соборну Україну.
І нехай наша праця буде спонуканням для інших капеланів вивчати і досліджувати. Цю сторінку нашої історії, яка за часів радянської окупації замовчувалася або спотворювалася. Маємо вивчати, даби ці герої – велетні віри, молитви, духу – поверталися із небуття. Бо, як відомо, домінанта ”Бог і Україна“ була і на вустах священиків, що були в Армії УНР, і офіцерів, і військовослужбовців.
Add a comment«Слово має ціну. Його бояться. Воно рятує життя нації» – письменниця Лариса Денисенко
Вівторок, 03 листопада 2020, 19:20
Слова – ніби звичні практики для більшості людей. Хоча ми можемо і не пригадати, кому і що ми наговорили протягом дня або ж що містилося в передвиборчих політичних обіцянках, але батьки пам’ятають перше слово своєї дитини, це завжди було важливим для людства. День, коли дитина робить перший крок, батьки також закарбовують в пам’яті, але стосовно слова пам’ятним є не лише коли, а і що промовила дитина.
Add a commentЧитати далі: «Слово має ціну. Його бояться. Воно рятує життя нації» – письменниця Лариса Денисенко
Народе мій, до тебе вже не верну?
П'ятниця, 23 жовтня 2020, 18:42
Рішення Дарницького районного суду Києва від 19 жовтня ц. р. заборонити поширення книги Вахтанга Кіпіані «Справа Василя Стуса» відразу стало символічним у своїй трагічності. Винесено заборону на друковане слово, і в самому факті такої заборони відлунює іронічне «Back to USSR» чи пригадується горезвісне «Стражайше запретить писать и рисовать». Український суд іменем українського народу унеможливлює доступ до книги, яку мали б вивчати у кожній українській школі.
Адвокат В’ячеслав Якубенко, якому не можна дорікнути за невдале ведення справи, написав на «Історичній правді»: «Прочитавши рішення, зрозумів: суддя зробила все що, могла. Історії невідомі випадки, коли суди першої інстанції відмовлялися задовольнити численні позови Медведчука про захист честі, гідності, ділової репутації. Суддя Заставенко Марина Олександрівна теж не могла відмовити. Суддя, яка переведена до столичного Дарницького суду із суду окупованої Макіївки, дуже вразлива для сильних світу цього на кшталт Медведчука».
Add a comment«Люди, які свідомо не беруть участь у голосуванні, мабуть, недолюблюють свою країну»
Вівторок, 20 жовтня 2020, 14:19
Останній тиждень перед виборами до органів місцевого самоврядування є насправді гарячим. Вулиці забиті біл-бордами кандидатів, довкола нам роздають агітаційні матеріали, а у стрічці новин безкінечна політична реклама. Які критерії мають бути визначальними у рішенні християнина-виборця, якими якостями має володіти християнин-кандидат і як аналізувати програми політичних сил говоримо із отцем-доктором Олегом Кіндієм, доцентом кафедри богослов’я Філософсько-богословського факультету Українського Католицького Університету
Add a commentЧитати далі: «Люди, які свідомо не беруть участь у голосуванні, мабуть, недолюблюють свою країну»
Більше статей...
Сторінка 6 з 91